Vali Çakacak’tan Ramazan Bayramı mesajı

25 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
366 defa okundu.
Vali Çakacak’tan Ramazan Bayramı mesajı

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Çakacak'tan Ramazan Bayramı mesajıToplumsal birlikteliğin en güzel örneklerinin sergilendiği, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, her türlü yüce duygunun gönüllerde filizlendiği Ramazan Bayramı’nı bir kez daha siz değerli Kırşehirlilerle karşılamanın mutluluğu içerisindeyim.

Her toplum, sahip olduğu inancın gereği olarak özel anlamlar yüklediği milli ve manevi günleri kutlamaktadır.

Bu özel günlerin başında da bayramlar yer almaktadır.

Manevi yaşantımızda önemli bir yer edinen bayramlarımız, sevgi, saygı ve hoşgörünün pekiştiği, mutlulukların paylaşıldığı, dargınların barıştığı kısacası milli ve manevi duyguların en üst seviyede yaşandığı günlerdir.

Nitekim dini vecibelerin yerine getirildiği, yapılan ibadet ve iyiliklerin kat be kat mükâfatlandırıldığı bunun yanında, sosyal sorumluluk ve dayanışma bilincinin zirveye çıktığı, yardıma ve desteğe muhtaç insanlara şefkat elinin ulaştığı mübarek Ramazanı bitirerek Ramazan Bayramı’na ulaşmış bulunmaktayız.

Her bayram sevdiklerimizle birlikte yaşandığında güzeldir.

Bundan dolayıdır ki, önce yakınlarımızdan başlayarak akrabalarımızı, komşularımızı, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerini, yalnız ve ihtiyaç sahibi insanlarımızı ziyaret etmeli, gönüllerini almalı, ihtiyaçlarını gidermeli, bayramı bayram tadında yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Asırlarca, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği bu coğrafyada, millet olarak Ramazan ayında yakaladığımız manevi havayı bütün hayatımıza yansıtmamız en büyük temennimizdir.

Gelecek nesillerimizin bu güzel hasletler ile donatılması, halkımızın huzur ve güven içerisinde ele ele, gönül gönüle daha nice bayramlara ulaşması en büyük dileğimdir.

Çevremizdeki coğrafyada Irak, Suriye, Filistin, Afganistan gibi ülkelerde yaşanan olaylar ve bu ülke insanlarının yaşadığı acılar, bize birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha hatırlatmaktadır.

Bu mübarek günlerde hala acı çeken Müslüman kardeşlerimizin acılarının son bulmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN