VALİ BABA ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

10 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
281 defa okundu.
VALİ BABA ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR DİLEDİ

 

Img_3195

Kırşehir İçin Her Zaman En İyisini İsteyen Vali Necati Şentürk 13 Mart 2016 Pazar Günü Yapılacak Olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS ) Katılacak Öğrencilere Başarılar Diledi.

 

Vali Necati Şentürk, YGS sınavına giren öğrencileri unutmayarak yazılı açıklamada bulundu. Vali Şentürk yaptığı açıklamada: “Öğrenci Seçme Sınavına katılan öğrencilerimizin her yıl olduğu gibi bu yıl yapılacak sınavlarda da başarılı olacağına inandığını” ifadelerini kullandı.

Sınavların huzurlu ve gürültüsüz bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli tedbirlerin alındığını söyleyen Vali Necati Şentürk; “13 Mart 2016 Pazar günü saat 10.00 ’da başlayacak olan YGS ’ye ülkemiz genelinde yaklaşık 2 milyon 180 bin, ilimiz genelinde ise 7 bin 589 öğrencimiz katılacaktır. İl merkezindeki 31 binada yapılacak sınavlarda öğrencilerimiz, çalışmalarının neticesini almak için gayret sarf edeceklerdir. Geçmiş yıllarda yapılan sınavlarda ilimiz öğrencileri büyük başarılar elde etmişlerdir. 13 Mart 2016 tarihinde yapılacak sınavlarda da aynı başarıyı sağlayacaklarına inanıyorum. Fikirleriyle Anadolu’yu aydınlatan alp-erenlerin torunları olan Kırşehirliler, her dönemde ilim ve irfana büyük önem vermişler, geleceğimiz olan nesillerin en iyi şekilde yetişmeleri için her türlü fedakârlığı yapmışlardır.” dedi.

Milli Eğitim Teşkilatımızın planlı çalışmaları, öğretmenlerimiz ve velilerimizin özverileri ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimizin kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendireceklerine inandığını belirten Vali Şentürk, konuşmasına şöyle devam etti:

Bizlerde sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonunu olumsuz yönde etkileyecek gürültü kirliliğini önlemek amacıyla da bazı tedbirler aldık. Bu önlemler kapsamında, sınavın yapılacağı tarihten bir gün öncesinde açık alanda yapılacak etkinliklerde müzik yayınının en geç saat 22.00 de kesilmesi, yine sınav günü olan 13 Mart 2016 tarihinde ise 09.30 ila 13.00 saatleri arasında sınav yapılacak okulların bulunduğu cadde ve sokaklarda trafik akışı ve iş makinelerinin çalışmalarına sınırlamalar getirildik. Ayrıca bu saatlerde seyyar satıcılar ile Belediye ses yayın cihazında anons yapılmamasının da faydalı olacağını değerlendirdik. Alınan bu kararlara uyulması, öğrencilerimizin başarılarını olumlu yönde etkileyecektir.

Sınavların huzur ortamında gerçekleşmesi için her türlü güvenlik tedbirinin alındığını belirten Vali Şentürk, 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına (YGS) katılacak tüm öğrencilerimize başarılar diledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN