Vali Akın’dan KIRGARAT-C’ye İade-i Ziyaret

15 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Vali Akın’dan KIRGARAT-C’ye İade-i Ziyaret

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Müdür Vekili Fatma Kara, KIRGARAT-Cemiyeti Yönetim Kurulunu ve Gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu.

Vali Akın’dan KIRGARAT-C’ye İade-i Ziyaret

Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti Yönetim Kurulu ve Gazetemize nezaket ziyaretinde bulunan Kırşehir Valisi İbrahim Akın’a, KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık, Medya çalışanlarının yaşadığı zorlu süreçten bahsederek, medya çalışanlarının taleplerinin ve sorunlarının yer aldığı dosya sunuldu. Medya çalışanlarının sorunlarını aktaran Başkan Yanık’a Vali Akın sorunların çözümü noktasında gerekeni yapacaklarını ifade etti.

“HER ALANDA OLDUĞU GİBİ, MEDYA DA KENDİ PAYINA DÜŞENİ ALIYOR”

Gazete kâğıdında ki fiyat artışı, Resmi ilandaki fiyat düşüşü, İnternet Medyacılığının geliştirilmesine etkisi karşısında yazılı basında Kan kaybıdır diyen Vali Akın,

“Bu sorunların birçoğunu biliyoruz. Bunların bir kısmı üst ölçekli sorunlar. Bazıları ülkemizin içinde bulunduğu koşullardan kaynaklı sorunlar. Her alanda olduğu gibi, medya da kendi payına düşeni alıyor. Gazete kâğıdında ki fiyat artışı, Resmi ilandaki fiyat düşüşü, İnternet Medyacılığının geliştirilmesine etkisi karşısında yazılı basında Kan kaybıdır. Valilik olarak bu sorunların çözümü noktasında, bize sunduğunuz dosyayı bizzat inceleyerek yapılabilecek bir husus varsa, gereken gayreti göstererek sonuna kadar bu işin takipçisi olacağız. Bu vesileyle sizleri ve çalışanlarınızı kutluyorum. Basın işini şu zamanda yürütmek zordur. Büyük bir fedakârlık ister. Bu fedakârlığı gösteriyorsunuz. Toplumun sorunlarını üst mercilere iletilmesinde, toplumun aydınlatılmasında bir aracı rolünü ifa ediyorsunuz. Görevinizden ve bu yaptığınız hizmetten dolayı tebrik ediyorum”

“BASIN MENSUPLARIMIZ AKSAKLIKLARIN İLETİLMESİ NOKTASINDA ARACILIK GÖREVİ YAPIYOR”

Basınımız toplumun sorununu iletirken hassas bir dil kullanıyor, hassasiyet gösteriyorlar diye konuşan Akın,

“Bunu yaptıkları haberlerde, kullandıkları dilde görüyoruz. Buda benim açımdan takdir edilmesi gereken bir durum. Bu hassasiyetin ve hoşgörünün devamını diliyorum. Mutlaka bizim yetişemediğimiz, göremediğimiz, kurumlarımızın hizmet anlamında eksiklikleri, aksaklıkları olabilir. Bunu Basın mensuplarımız iletilmesi noktasında bir anlamda aracılık görevi yapıyor”

“NİYETİNİZİN BAYRAĞA SAYGISIZLIK OLMADIĞINI BİLİYORUZ”

Kırşehir Gazeteciler, Radyocular ve Televizyoncular Cemiyeti (KIRGARAT-C)’ne CİMER üzerinden yapılan şikâyetle Türk Bayrağına hakaret gerekçesiyle yapılan şikâyete de değinen Vali Akın,

bu sorunu inşallah düzelteceğiz. Niyetinizin Bayrağa saygısızlık olmadığını elbette biliyoruz. Ama yanlış anlamalara belli ki sebebiyet verebiliyor. Bayrağa olan saygımızı göstermek adına düzeltilmesinin, daha uygun hale getirilmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Yoksa ne sizin Bayrağa olan saygınızdan nede sevginizden şüphemiz var” dedi.

“EKONOMİK SIKINTILARDAN DOLAYI MEDYA ÇALIŞANLARI ZORDA”

KIRGARAT- C Başkanı, Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Yanık ise gerçekleşen ziyarette şu sorunları dile getirdi; “Basın çalışanlarına TOKİ aracılığı işbirliği ile arazi verilmesini talep etmiştik. Tüm illerde bunu yaptılar. Bize olumsuz bir cevap geldi ama nedenini bilmiyoruz. Bunun tekrar gündeme gelmesini istiyoruz. Sizlerin sorunumuza yardımcı olacağınıza inanıyoruz. Ekonomik sıkıntılardan dolayı Medya çalışanları zorda. Her yıl İl Özel İdare tarafından Ahilik Kutlamalarıyla ilgili gazetelere, Televizyonlara verilen bir bütçe vardı. Bu sene tasarruf defterinden dolayı olmadı. Ama bu sene tasarruf defterlerine bakıldığında, resmi ilanların çok düştüğü görülüyor. Buna bir nebze de olsa beklenti içerisindeyiz. Karma bütçeyle daire müdürlerinin gazetelere abone olmasını istiyoruz” diyerek Yerel Basın için talepler dile getirildi.

“TÜRKİYE GENELİNDE 78’İN ÜZERİNDE CEMİYET VAR, 78’İN 77’SİNDE AYNI LOGO KULLANILIYOR”

Yanık, Cemiyet logomuzun şikâyet edilmesiyle ilgilide şu açıklamalarda bulundu, “2005’te çıkan yasa hiçbir şekilde hiçbir ilde uygulanmamış. Yeni kurulan derneklere logo olarak götürülmüş, yeni İl Müdürleri, Dernek Şube Müdürleri, çoğu es geçmiş, çoğu ise logoyu değiştirilmesini istemiş. Ama şuanda Türkiye genelinde 78’in üzerinde Cemiyet var. Bu 78’in 77’sinde aynı logo kullanılıyor” ifadelerine yer verdi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com