Vali Akın’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

7 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
346 defa okundu.
Vali Akın’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın,’’8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’’ münasebetiyle yayımladığı mesajda  ‘’Toplum içerisinde önemli bir role sahip olan kadınlar, bugün sahip oldukları ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alandaki haklarını kazanmak, erkeklerle eşit haklara sahip olmak ve insanca yaşamak için büyük mücadeleler vermişlerdir.

Bu mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen 8 Mart tarihi her yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır.

Dünyanın pek çok ülkesinde hep ikinci plana itilmiş olan kadınlarımızın değeri ve toplumdaki yeri son zamanlarda fark edilerek bazı hak ve hürriyetler verilmiştir. Oysa Yüce Dinimiz İslam, kadın ve erkeği bir bütünü tamamlayan, huzurlu bir toplumu birlikte inşa eden, birbirlerini koruyan ve sükûna ulaştıran iki eşit değer olarak görmüştür. Bununla birlikte milli kültürümüzde de devletin kuruluşundan tutun da yönetilmesine kadar her alanda kadının varlığını görmekteyiz. Nitekim, Milli Mücadelenin kazanılmasında ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Türk Kadınının yaptığı fedakârlığı Mustafa Kemal Atatürk “Dünyada hiçbir milletin kadını ˈBen Anadolu Kadınından fazla çalıştım. Milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu Kadını kadar emek verdim.ˈ diyemez!” sözleriyle ifade etmiştir.

Cumhuriyetin kuruluşundan itibaren, siyasi, ekonomik, sosyal, çalışma hayatı başta olmak üzere hayatın tüm alanlarında kadınlarımızın temel haklarını ve toplumsal konumunu güçlendirmek için reform niteliğinde çok sayıda düzenleme yapılmış ve bu gelişmelere paralel olarak üreten ve yöneten kadınlarımızın sayısı her geçen gün artmıştır.

Bugün her meslekte kadın elinin ve emeğinin var olduğunu ve ülke kalkınmasına katkı sağladığını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Maalesef günümüzde hala ailesi ve çocukları için her türlü zorluğa katlanan kadınlarımıza karşı zaman zaman şiddete başvurulduğu görülmektedir. Oysa, kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcı tavrın karşısında yer almak daha sağlıklı ve mutlu nesillerin yetişmesini sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, evlatlarını vatan uğruna feda eden şehit annelerimiz başta olmak üzere, yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ailenin ve toplumun temel taşı olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyorum.’’ Dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On