Vali Akın, Kaman İlçesini Ziyaret Etti

22 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
258 defa okundu.

Vali Akın, Kaman İlçesini Ziyaret Etti

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kaman ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak Kaman Hükümet Konağını ziyaret eden Vali İbrahim Akın, Kaman Kaymakamı Murat Girgin’den ilçe hakkında brifing aldı.

Ardından Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde düzenlenen ‘TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı’ “Özel Yetenekliler Arkeoloji İle Tarihe Dokunuyor” tanıtım programına katılan Vali Akın, burada yaptığı konuşmada, bu tür projelerin ülkemizin çeşitli bölgelerinden ilimize gelen gençlerimizin görsel hafızalarını geliştirme, arkeolojiye olan sevgilerini artırma ve kültür etkileşimi konuları açısından önemli olduğunu ifade etti.

Daha sonra Kaman Halk Eğitim Merkezinde, Kaman ve Akpınar muhtarlarına Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker tarafından “İmar Barışı”nın anlatıldığı toplantıya katılan Vali İbrahim Akın, burada yaptığı konuşmada, muhtarların devlet ile vatandaş arasında köprü olduğunu söyledi.

Muhtarların talep ve sorunlarının çözümü için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirten Vali Akın, “Vatandaşlarımızın devletle ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması amacıyla İmar Barışı uygulamaya konulmuştur. Bu toplantıda da İmar Barışı hakkında bilgiler verileceğiz. Ayrıca muhtarlarımızın eksiklerini, ihtiyaçlarını, taleplerini dinleyip ilgili kurum amirleri ile bu sorunları değerlendirmeye alacağız.” dedi.

Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Akpınar Kaymakamı Bilal Basrı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, ilçe amirleri ve ilgili kurum müdürlerinin katıldığı toplantı muhtarların talep ve sorunlarının dinlenmesi ile sona erdi. (Haber Merkezi)

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN