Uzun Süre İş Yerimiz Kapalıydı, Mağdur Olduk

18 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3 defa okundu.
Uzun Süre İş Yerimiz Kapalıydı, Mağdur Olduk

Uzun Süre İş Yerimiz Kapalıydı, Mağdur Olduk

Kırşehir’de sabah saat 09.00’da dükkanlarını açan berber ve kuaförler, ilk müşterili haftasını geride bıraktı.

Kırşehir’de sevilen misyonu ve vizyonu ile uzun yıllardır Kırşehirlilere hizmet eden Ramazan Ayaz Şimşek, uzun bir aradan sonra iş yerini tekrar faaliyete açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tıraş esnasında belirlenen tüm hijyen şartlarını yerine getirdiklerini aktaran Şimşek, randevu usulüyle müşteri kabul ettiklerinin altını çizdi.

BU SÜRECİ HEP BİRLİKTE EL BİRLİĞİYLE ATLATACAĞIZ

İş yeri sahibi Ramazan Ayaz Şimşek, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “Kırşehirliyim. 15 yıldır bu mesleği en iyi şekilde icraa etmeye çalışıyorum. Bu işe başlamamdaki en büyük etken halam ve yurt dışına gitme isteğiydi. Ama nasip olmadı. Gidemedim. Gidemediğim için de pişmen değilim. Memleketimi seviyorum, memleketimin insanına hizmet etmek gurur veriyor. Yaklaşık 2 ay sonra tekrar iş yerlerimizi açtık. Tedbirler doğrultusunda randevulu sistemle çalışmaya başladık. Yeni getirilen kurallara da uyuyoruz. Personel sayısını dönüşümlü yapmaya başladık. Sosyal mesafeyi korumaya çalışıyoruz. Müşterilerin randevu ile gelmesine özen gösteriyoruz. İçeride müşteri bekletmemeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte elimizden gelen titizlikle devam edeceğiz.

DÜKKAN KİRALARIMIZ İÇİN DESTEK BEKLİYORUZ

Koronavirüs ile mücadele ve dükkânlarımızın kapalı kalmasının yanı sıra bizi en çok etkileyen sebeplerden birisi de dükkan kiramız oldu. Bu konu ile ilgili herhangi bir yardım açıklaması yapılmadı. Yetkili mercilerdin bu husus ile ilgili yardım talep ediyoruz.

NORMAL ZAMAN DA DA RANDEVU SİSTEMİ ŞART

Açmadan bir gün önce dükkanımızı dezenfekte ettik. Daha önceden bizim kendi makinemiz vardı. Her akşam tüm işlerimiz bittikten sonra çıkmadan önce dükkanımızı dezenfekte ediyorduk. Çünkü sağlık bu şakaya gelmez. Zaten şuan pek çok şeye dikkat ediyoruz havluların tek kullanımlık olduğunu, dezenfektan, maske ve eldiven kullanarak çalışıyoruz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ VE MÜŞTERİLERİMİZİN SAĞLIĞI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Benim dükkanımın her köşesinde müşterilerimin bir fikri ve bir dokunuşu vardır. Bu dükkanın iç mimarı onlardır. Kimilerinin kardeşi, kimilerinin abisi olduk ve kimileri de bizim abimiz olup yol gösterdiler. Çizgimizden ve önceliklerimizden asla şaşmadık.

BAYRAM YOĞUNLUĞUMUZ DEVAM EDİYOR

Sabah 09:00, akşam 21:00 saatleri bizi Ramazan dolayısıyla etkiliyor. Şuan bayram yaklaştığı için müşteri yoğunluğumuz var. Sabah 09:00’da başlaması güzel ama kapanış iftara denk geldiği için bizi biraz zorluyor. Kapanış saati ramazan dolayısıyla esnetilebilir diye düşünüyoruz.”

Belirlenen hijyen koşullarını yerine getiren berberler, randevu sistemine göre faaliyet gösteriyor. Berber, kuaför ve güzellik salonları çalışanlarının maske kullandıkları görülürken, müşteriler ise işleme göre maskeyi çıkardı.

İş yerlerinde aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmediği objektiflerimize yansıdı.

(ÖZEL HABER-FOTO: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN