Uzun çarşı esnafı dertli

24 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
568 defa okundu.

DSC_7468Uzun çarşı esnafının kapısını seçimden seçime çalmasınlar bizim kapımız her zaman çalsınlar dertlerimizi sorunlarımızıbizlerle 1 bardak çay içerek dinlesinler,
çözüm bulsunlar isteriz.

Uzun çarşı esnafı neredeyse bir bir işyerlerini kapatmaya başlamak üzere çünkü seslerini duyan yok.
40 Arena Gazetesi olarak uzun çarşı esnafının sesini bir nebzede olsun duyurmaya çalıştık.
Uzun çarşı esnaflarının en büyük şikayeti işsizlik bazen haftalarca siftah etmeden işyerlerini kapattığını dile getiren uzun çarşı esnafı artık işsizlikten dolayı ne Bağ-kur larını ne muhasebe ücretlerini nede vergilerini yatıramaz hale geldiklerini diler getiren Uzun çarşı esnafları her geçen gün işlerinin kötüye gittiğini ve eğer böyle giderse işyerlerini kapatmak zorunda kalacaklarını dile getirdiler.
Diğer yandan Uzun çarşı esnafı çoğu esnaflarımız ayakta dura bilmek için banka kredisi çektiğini ve bankadan çektikleri krediyi ödemekte zorlandıklarını söylediler.
Uzun çarşıda iş yapan birkaç büyük toptancıda müşterilerimiz iyi kötü var ama onlarda Kırşehir’de hemen hemen her yeri dolaştıktan sonra en son uzun çarşı esnafının kapısını çalıyorlar tabi çalıyorlar da ne oluyor birde üstüne zaten çok az bir para kazandığımız halde mecburen  nerdey se kar bile gözetmeden acaba günü kurtara bilir miyiz diye kar etmeden satış gerçekleştiriyoruz.
Amacımız sadece o günümüzü kurtarmak yemek parasını işçilerin iyi kötü maaşlarını çıkarmak vergimizi Bağ-kur’umuzu ve muhasebeciye verecek paramız zaten kalmıyor.
Birde üstüne ödemelerimiz denk gelince ister istemez bazen zararına mallarımıza satmak zorunda kalıyoruz yapacak bir şeyimiz yok.
Kırşehir’de bulunan devletin hiçbir yetkilisi bizim kapımızı çalmıyor nerde bizden oy isteyen insanlarımız şimdi niye gelip bizleri ziyaret etmiyor neden dertlerimizi dinlemiyorlar.
Sebep nedir bilinmez ama Uzun çarşı esnafı gerçekten çok ama çok zor durumda böyle giderse kapatmalar başlayacak arka arkaya kilit vuran esnaf kardeşlerimiz nereye gidecek ne iş yapacak bu yaştan sonra bizi kim kabul edecek kim bizi yanında çalıştıracak soruyoruz şimdi.
Uzun çarşı esnafının evini kıt kanaat geçindirdiği bu zamanda bizlere kim yardımcı olacak kimler dertlerimizi sorunlarımızı dinleyecek.
Uzun çarşı esnafı kapılarına kilit vurduktan sonramı bizleri dinleyecekler buradan uzun çarşı esnafı olarak sesleniyoruz bizlerin sesini duysun en azından bizlerle gelip konuşa bilirler işleriniz nasıl ne yapa biliriz diye ama ne gelen var nede bizleri soran var.
Bizlerin kapılarını sadece seçimden seçime çalmasınlar istiyoruz her zaman bizlerle iç içe olabilirler ayda bi defada olsa bizlerin dertlerini sıkıntılarını dinleye bilirler.
Bizler uzun çarşı esnafı olarak Ahi’liğin gerektirdiği tüm gelenek ve göreneklerini yerine getirmeye çalışıyoruz.
Bizlerde bir birimize belli bir yere kadar destek oluyoruz sabahtan işyerlerimizi açıp Bismillahirrahmanirrahim deyip ya nasip ya kısmet diyor işyerlerimizi açıyoruz ama gelin görün ki siftah etmeden kapattığımız günler oluyor.
Burdan sesimizi duyurmak istedik bizlerin dertlerini sorunlarını dinlemelerini bekliyoruz dediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN