“Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Birlikte Olacağız”

4 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
631 defa okundu.
“Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Birlikte Olacağız”

KIT-HOT Dernek Başkanı Muzaffer Ekerbiçer:

“Uzun Bir Aradan Sonra Tekrar Birlikte Olacağız”

Kırşehir Turizm Folklor Dernek (KIT-HOT) Başkanı Muzaffer Ekerbiçer, gazetemize yaptığı ziyaretti dernek faaliyetleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BÜYÜK BULUŞMA 8 HAZİRAN

Başkan Muzaffer Ekerbiçer 8 Haziran’da KIT-HOT buluşmasının ikincisinin yapılacağını ve bu buluşmanın asıl amacının uzun yıllardır bu derneğe hizmet veren insanları tekrar bir araya getirmek istediklerini belirtti.  Başkan Muzaffer Ekerbiçer gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti;  “Biz KIT-HOT’lular olarak 2. buluşmamızı gerçekleştireceğiz. 1976′ da ve çok fazla Yurt Dışı başarıları kazanan bir dernek. Bunu birçok Kırşehirli biliyor zaten. İlki 24 Kasım’da Antalya’da yapılan KIT-HOT buluşmasının 2. si 8 Haziran 2019′ da Kırşehir Terme Otel’de yapılacak. Amacımız 43 yıldır bu derneğe hizmet veren insanları bir araya getirmek. Onlarla tekrar dostluğu ve kardeşliği kurup yeniden aktif hale gelerek yeni çalışmalar yapabilmek. Bu konuda da Kırşehir’de olan KIT-HOT’ lu olan ve KIT-HOT’lu olarak bilinen herkesi bu toplantımıza bekliyoruz. İleride daha güzel başarılar kazanacağımıza eminiz.

BİRÇOK İLKİ YAPMAK İÇİN TEKRAR BİRLİKTE OLMAMIZ GEREKİYOR

Etkinlikler olarak geçmişte yaptıklarımızı çok kısaca saymak istiyoruz. Biz Kırşehir’ de Türkiye’ de ilk olan derneklerdendik. 1979-1980’li yıllarda Cıngıl isimli Turizm Halk Günü Dergisi çıkardık. Daha sonra Uluslararası Çocuk Şenliği yaptık biz. Biz TRT’den önce başlamıştık çünkü TRT bizden ay olarak farklıydı. TRT ile aynı yıl kurulduk ama biz Mart ayında başlamıştık. Biz 13 kere yaptığımız Çocuk Şenliğini de bu yıllardan sonra devam ettirmek istiyoruz. O zaman şenlik başlangıcımız da Öğretmeneviydi. Öğretmenevini olduğu yer Eski Yetiştirme Yurdu’ydu. Oradaki çocukların hallerini gördükçe  onlara para kazanıp para vermeyi, giydirmeyi amaç edinmiştik. Uluslararası bir çalışma oldu ve Kırşehir’in ikinci şenliği olarak resmen kabul edildi. Ne yazık ki uzun süredir bu şenliğe ara verdik ama inşallah gelecek dönemlerde bu şenliğe devam etmek istiyoruz. Bu arada halk oyunlarımızın yanı sıra diğer oyun dallarımızın biri de kampçılık çalışmamızdı. Biz Yarım kale köyünde suyu Mucur, Karacalı, Güzler ve Sıdıklı’ya köprü yaptık. Uluslararası Gönüllü Çalışma gruplarını getirerek burada köylünün işini yapmaya çalıştık. Biz sadece Halk Oyunları Derneği değil Kültür Derneği olarak Kırşehir’i tanıtan dernek olarak gördük kendimizi. Derneğimizin içerisinde halk oyunları sadece bir daldı. Bu arada basın yayın gibi kampçılık gibi spor gibi müzik gibi diğer dallarımızda sürekli etkindi. Türkiye ikinci ligine çıkan hentbol takımımız vardı geçmişte. Biz bu etkinlikleri 1980’li-90’lı yıllarda yaptık. Tabi ki bu yıllarda bizlerden sonra gençlerin bu işe biraz daha önem vermelerini ve eğilmelerini bekliyoruz. Çünkü Kırşehir gerçek anlamda tanıtılacak ve gerçek kimliğini bulacak bir yer sonuçta. Şu an biz Kırşehir’in gerçek kimliğini bulduğuna inanmıyoruz. Ne yazık ki son zamanlarda hiçbir çalışma yapılamadı. Benimle KIT-HOT hakkında irtibat kurmak isteyen vatandaşlarımız 0532 435 8826 numaralı telefondan ulaşabilir.” (HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On