Üzülsem mi, Sevinsem mi?

18 Mayıs 2023
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
693 defa okundu.
Üzülsem mi, Sevinsem mi?

Ne günlerden geçiyoruz depremler bir yaktı bizi. Şu ikinci seçimler güzel geçerse, biraz daha kendimize geliriz diye umutlarımız vardı. Sabaha kadar sonuçları bekledik tv.başında.Büyük bir hayal kırıklığı içinde gidip yerime yattım. Düşündüm yirmi bir yılda ne iyi gitti de iktidar bu kadar oy aldı.

Bu iktidar döneminde iyi yapılan tek bir şey vardı. Kapalı alanlarda sigara içmeyi yasaklaması. Çünkü benim alerjik astımım var. Kızımın yanına otobüsle giderken sigara içenlerin yüzünden üç gün hasta yatıyordum. Benim gibi kaç kişi böyleydi kim bilir.

Ülkemizi nasıl batırdıklarını, ülkemizi nasıl ikiye böldüklerini, ekonomiyi batırdıklarını gördükçe de iktidar çabuk değişsin diyor deli gönlüm. Değişmedi işte. Çok üzüldüm. Bir yandan da bir şansımızın olmasına seviniyorum. Hani derler ya ” ölümü görünce, sıtmaya razı olmak” diye bir söz var. Tam da bize göre. Bir yandan seviniyorum, bir yandan da çok üzülüyorum.

İkinci seçimin nasıl olacağı nasıl bir sonuç alınacağı, kazanacak mıyız? Yeni kurulacak iktidardan bir beklentim var. Allah rızası için en fazla iki yılda bir seçim olsun. Seçilenler insanlara saygı duysunlar.

Kadınları tencere, tava, evdeki her hangi bir eşya gibi görüp zamanla yaşlandıkça da onu atıp, başka kadınlara gidenlere, istekleri olmayınca döven, daha çok kızınca da vurup öldüren insanların benimsediği rejimleri mi benimseyeceğiz. Aklımızı kullanalım. Cumhuriyetimizi ve özgürlüğümüzü koruyacağız.

Biz Türk kadınıyız. Kolayca vazgeçmeyiz. Kadını milletvekili adayı gösterip, sonra da erkeklerin yanına oturamaz. Çekmeyin resmini diye kavga eden, Yeniden Refah Partisi bir milletvekili adayı kadının resmini koyacağı basın yayın organlarına simsiyah bir suliyetini koyan insanlarını mı, kadınları, erkekleri domuz bağıyla öldürüp, kazdıkları çukurlara atıp üstlerine beton döken, Gaffar Okan’ı öldürenlerle mi birlikte olan partilere mi oy verelim ya da onların kazanmasına mı yardımcı olalım? Cumhuriyetimizi mi kaybedelim.

Cumhuriyetimiz için, özgürlüğümüz için, kadın haklarımız için 28 Mayıs’ta haydi sandığa canım arkadaşlarım!

Yaşasın cumhuriyetimiz, yaşasın Cumhuriyetimizi kuran Atatürk’ümüzün ilkeleri ve onun gösterdiği yol.

Selam ve sevgiler canım arkadaşlarım.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN