“AHMET HAKAN’A YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ”

1 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
467 defa okundu.
“AHMET HAKAN’A YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ”

 

sait_yanik_1

 

Kırşehir KIRGARAT Cemiyeti Başkanı Sait Yanık Hürriyet Gazetesi’nin sevilen köşe yazarlarından Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı yayınladığı mesajıyla kınadı.

 

Kırşehir KIRGARAT Cemiyeti Başkanı Sait Yanık Türkiye Gazeteciler Federasyonu üyesi köşe yazarı Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınadı.

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan’a ve korumasına yapılan saldırıyla ilgili bir açıklama yapan Kırşehir Gazeteciler, Radyocular, Televizyoncular Cemiyeti Başkanı Sait Yanık, “Üyemiz Ahmet Hakan’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Ahmet Hakan’ı hedef gösteren, ölümle tehdit eden kişilerle ilgili İçişleri Bakanlığı’nı göreve çağırıyoruz.

Seçime giderken medya kuruluşlarının ve gazetecilerin Cumhurbaşkanı, iktidar ve iktidarı destekleyen bazı yazarlar tarafından sürekli hedef gösterilmesi sözlü ve fiziksel şiddeti körüklemektedir.

Her ne kadar geçici iktidarın Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de basının özgür olduğuna inansa da bu ülkede her gün bir yayın organı basılmakta, gazeteciler saldırıya uğramaktadır.

Son olarak aylardır iktidar yanlısı medya organlarının yazarları tarafından açıkça dayak ve ölümle tehdit edilen üyemiz Ahmet Hakan, dün gece korumasıyla birlikte saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştır. Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü hedef alan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Meslektaşımıza geçmiş olsun diliyoruz. Ahmet Hakan’a yönelik tehditlerle ilgili bugüne kadar seyirci kalan ve görevini yerine getirmeyen İçişleri Bakanlığı’nı görevini yapmaya, gözaltına alındığını öğrendiğimiz saldırganların kimliklerini açıklamaya davet ediyoruz.
Bağımsız ve bağlantısız gazetecilerin her türlü baskıya rağmen görevlerini yapmaya devam edeceğini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN