Uyarı Var Denetim Yok…

14 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
186 defa okundu.
Uyarı Var Denetim Yok…

İlimiz başta olmak üzere birçok ilde döviz kurunu bahane ederek fiyat arttırıp haksız kazanç elde edenlere yönelik denetim yapılması gerektiği belirtildi.

Uyarı Var Denetim Yok…

İlimizde faaliyet gösteren bazı iş yerleri, döviz kurlarındaki hareketlilik bahane edilerek fiyatlarda artırım yapılıp haksız kazanç elde edildiğini belirten vatandaşlar, denetimlerin yapılması gerektiğini bildirdi.

“BİR AN ÖNCE DENETİM YAPILMALI”

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada vatandaşlar, “son dönemde döviz kurunda yaşanılan hareketlilik piyasaları olumsuz yönde etkiledi. Bu hareketliliği fırsat bilen bası iş yerleri, fiyatlarını arttırarak haksız kazanç elde etme peşine düşmüş durumdalar. Bu konuyla ilgilenen kurumlar daha çok zaman kaybı yaşanmadan, haksız kazanç elde etmeye çalışanlar tespit edilip cezai işlem uygulaması gerekir. Ancak çok sayıda iş yerleri yerli ürünlere bile zam yaparak haksız kazanç elde ediyor. Bunun ile ilgili her hangi bir denetim söz konusu değildir. Yetkililer sadece açıklama yaparak uyarılarda bulunuyorlar, sadece açıklama yapılması yetersizdir. Konuyla ilgili olarak denetimlerin bir an önce yapılması gerekmektedir”  ifadesi kullanıldı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN