UYANSANA ÖĞRETMENİM

24 Kasım 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1089 defa okundu.
UYANSANA ÖĞRETMENİM

UYANSANA ÖĞRETMENIM!
Uyan Ayşegül Öğretmenim. Öğrencilerin seni bekliyor, sana ağlıyor. En faydalı olduğun 28 yaşında ölmek kader mi? Böyle kader, böyle terör olmaz olsun. Dışarıdan gelen bir roker atar, hem Ayşegül Öğretmeni, hem beş yaşında Ahmet’i vuruyor. Ya İstiklal cad. Küçük ecrini öldürdüler.
Ayşegül öğretmen demek ki görevin bitmemiş. Beş yaşında ki Hasan’ı, ve Istiklal caddesindeki küçük Ecrini, kazalarda ölen kazalarda hayatını kaybeden küçük bedenleri kollarının altına al. O çocuklara göz kulak ol ki biz öğretmenler de sizle gurur duyalım. Allahımın hoşuna git. Ruhun şad mekanın cennet olsun.
Öğretmenler Günü olunca hep içim sızlar. Bu gün ne güçlüklerle okuyup, öğretmen oluyorlar. Siz bu öğretmenleri atamıyorsunuz. Neden? Çünkü okul yok, öğrenci yok. Köylerdeki okulları açın. Açın ki soğuk demeden, kar,yağmur demeden yollardan karın içinden yırtık ayakkabılarla başka bir köydeki okullara gitmek zorunda kalmasın.öğretmenlerimiz de ayırımsız atansınlar. Öğrencileriyle onların eğitimleriyle.
Ben emekli bir öğretmenim. Bu yaşımda her okulu, her öğrenciyi görünce içim sızlıyor. Şunu siz anlıyor musunuz bilmiyorum. Öğretmen oldum diyor. Okulu yok, öğrencisi yok. Genç yaşında öğretmenim dese mi, demese mi? Öğretmenler görevlerinin başına asil öğretmen olarak görevini yapmalı. Milli Eğitim sil baştan okullarıyla öğretmenleriyle ve oğrencileriyle Atatürk ilkeleri doğrultusunda her köyde, her ilçede, her ilde okullar açılsın. Pırıl pırıl çocuklarımız evinde köyünde ışıl ışıl eğitimini yapsın. Benim de köyümde okulum var. Bize ışık tutan öğretmenim var desin. Geçmişte nasıl olduysa, şimdi de olsun. Her köyde, her kasabada şimdide olsun. Her köyde bir öğretmen olsun tek öğrenci kalsa bile. Öğretmenin ışığı gittiği yeri aydınlatsın.
Öğrencilerimizi kör kuyuya atmayın. Sakın aklınıza estikçe polisimize gaz sıktırıp öldürtmeyin. Ah içimizi sızlatan 24 kasımlar bu yılda arkadaşlarımla olamadım. Gelecek yıllar belki n birlikte olabiliriz. Yarınımız bize ne gösterir bilemiyorum. Siz ýeter ki sağ olun, mutlu olun olun.
Tüm öğretmen lerimize sağlık, selam ve ışıl ışıl güzen güzel gözlü öğrencileri olsun.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN