USTALIK BELGESİ ALINMASI ZORUNLU HALE GELMİŞTİR

10 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
351 defa okundu.
USTALIK BELGESİ ALINMASI ZORUNLU HALE GELMİŞTİR

IMAG11805544 Sayılı Kanun Gereği Ustalık Belgesi Alınması Zorunlu Hale Gelmiştir

5544 Sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu gereği inşaatlarda çalışan ustalarımızın Ustalık Belgesi alması zorunlu hale geldi. 01.01.2017 tarihine kadar bu belgelerin temin edilmesi gerekmekte olduğu belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında oluşturulan protokol ile ustalık belgesi almak üzere sınava girecek olan ustalar sınava hazırlık için ücretsiz kurs alabilecekleri bildirildi. Ücretsiz kurs almak isteyenlerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne başvurmaları gerekmekte olduğu belirtildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açacağı ücretsiz kursa katılmadan kendi branşlarında sınava girmek isteyenlerin aşağıda belirtilen Mesleki Yeterlik Kuruluşlarına başvurmaları gerekmekte olduğu belirlendi.

Sınavlar Mesleki Yeterlilik Kuruluşları tarafından belirlenen ücrete tabi olduğu öğrenildi. Sınavda başarılı olanlara İşkur Müdürlükleri tarafından 31.12.2017 tarihine kadar sınav ücretinin tamamı, bu tarihten sonra sınav ücretinin yarısı geri ödeneceği bildirildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On