URKUŞ IŞIK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

8 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
952 defa okundu.
URKUŞ IŞIK TÜRKİYE ŞAMPİYONU

urkuş

Anadolu Yıldızlar Ligi Atletizm Final yarışmaları tamamlandı. Yarışmalarda Urkuş Işık Türkiye şampiyonu oldu.

Adana’da 4-5 Nisan 2015 tarihlerinde yapılan “Anadolu Yıldızlar Ligi  (ANALİG) Atletizm Türkiye Finalleri Yarışmasında Kırşehir adına yarışan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Urkuş IŞIK  800 metrede ve 1500 metrede rakiplerini geride bırakıp birinci gelerek Türkiye Şampiyonu oldu.

İki gün boyunca devam eden yarışmalarda 21 sporcunun katıldığı 800 metrede koşusunda 2.19’luk derecesiyle ve 20 sporcunun katıldığı 1500 metre koşusunda 4.19’luk derecesiyle birinci gelerek Anadolu Yıldızlar Liginde Türkiye Şampiyonluğuna yükseldi.

Yarışmanın sonunda kısa bir açıklama yapan Antrenör Ziya Kaya; ”Öğrencisinin çok çalıştığını, buralara gelmesinin kolay olmadığını, uzun süren çalışmaların ardından bu başarının geldiğini belirtti. Ayrıca Kırşehir’e böyle bir başarı getirdiği için sporcum  Urkuş’u canı gönülden kutluyorum. Bu başarılarda emekleri olan her zaman maddi ve manevi bizleri destekleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Şaban Güneş’ e ve bize bu başarıyı yaşatan sporcum Urkuş Işık’a teşekkür ederim.”dedi.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN