Urkuş Işık Balkan  Şampiyonasında

31 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
990 defa okundu.
Urkuş Işık Balkan  Şampiyonasında

U20 Salon Atletizm Şampiyonasında Türkiye 1. olan Urkuş IŞIK Avrupa Balkan Şampiyonasında Ülkemizi Temsil edecek.

Türkiye U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonası Ataköy Atletizm Salonunda düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç sporcuların mücadele ettiği Şampiyonada Kırşehir adına 3000 metrede mücadele eden sporcumuz Urkuş IŞIK rakiplerini geride bırakıp, birinci gelerek altın madalyanın sahibi ve aynı zamanda Türkiye Şampiyonu oldu.

Ayrıca Sporcumuz Urkuş IŞIK elde ettiği Türkiye Şampiyonluğundan dolayı 10 Şubat 2018 tarihinde Bulgaristan’ın Sofya şehrinde yapılacak olan Balkan U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi ve ilimizi temsil etme başarısı elde etti.

Şampiyon Sporcumuz Urkuş Işık Kampa girdi.

Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleşen Türkiye U20 Salon Atletizm Şampiyonası sonrasında yapılacak olan Balkan U20 Salon Şampiyonası kadrosu belirlendi.

28 Ocak Pazar akşamından itibaren kampa alınan 33 atletin içerisinde Sporcumuz Urkuş IŞIK’ta yer aldı. İkincisi düzenlenecek olan Balkan U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonasının ilki geçen yıl İstanbul’da düzenlendi. Bu yıl ise Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da 10 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek.

Atletizm Sporunun Önemi ve Gelişimi

 

İnsanoğlu var olduğundan beri bilerek ya da bilmeyerek atletizm sporunu yapmaktadır. Atletizm fiziksel güç, dayanıklılık ve hız gibi özellikler arayan bir spordur. Atletizm sporunun önemi ve gelişimi bilmek çok önemlidir. Atletizm sporunun içinde bölümleri vardır. Bunlar koşu, yürüyüş, atma ve atlatmalardan oluşan bölümlerdir.

Bu alanda ülkelerin kendi içinde ve uluslar arası alanlarda yapılan yarışmaları da yapılmaktadır. Bu spor dalı ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu, insanların eski çağlarda yaşama mücadelesi verirken vahşi hayvanları avlama ya da onlardan kaçmak için bu sporu yaptıklarını ortaya çıkarmıştır. Kendisini korumak veya avlanmak için önce taş, daha sonra mızrak atma tekniklerini geliştirdikleri anlaşılmıştır. Antik çağda olimpiyat oyunlarının ana yarışması da atletizmolmuştur. İlk olimpiyat şampiyonu M.Ö. 776′da yapılan olimpiyatın 200 metre de ki şampiyonu Elisle Corebus dur. Atletizm de kır koşuları, yol koşuları ve pist koşuları yapılmaktadır. Günümüzde atletizm çok ilerlemiş ve gelişmiş bir spordur. Çok modern salonlar ve pistler yapılmıştır. Çok büyük yatırımların yapıldığı bu spor dalı insanların severek izledikleri spordur. Olimpiyat sporları içinde yer almaktadır. Uluslar arası alanda erkeklerde 23 bayanlarda ise l8 dalda yarışmalar düzenlenmektedir. Türkiye ilk olarak 1924 te olimpiyat oyunlarına katılmıştır. Çok çeşitli yarışma alanları olan atletizm farklı renkteki formalar ile dinlendirici, eğlendirici bir spordur.

İnsanların aileleri ile birlikte gidip izleyebilecekleri bir spordur. Atletizm yarışmalarını seyrettikten sonra kendinizi rahatlamış ve mutlu hissedebilirsiniz. İnsanların vazgeçilmez bir tutkusu haline gelen atletizm sporunun önemi ve gelişimi topluma anlatılmalıdır.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On