ÜRETİCİ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

8 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
ÜRETİCİ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

ÜRETİCİ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Son zamanlarda elektriğe yapılan zamlar hem vatandaşı hem de ülke ekonomisine büyük katkısı olan üreticiyi kara kara düşündürüyor. Kırşehirli Üreticiler son zamanlarda elektriğe yapılan zamlara ilişkin bir açıklama yaptı.

“ÖZELLİKLE 2018 YILINDAKİ EKONOMİK KRİZ BAŞTA ÜRETİCİ OLMAK ÜZERE TÜM KESİMLERİN AĞIR YARA ALMASINA SEBEP OLDU”

Yapılan zamlara halkın damarlarını koparmaya, nefesini boğmaya yönelik talihsiz girişimler olarak nitelendiren İlimiz Üreticileri, “Son zamanlarda siyasetteki istikrarsızlık ile beraber ekonomik istikrarsızlık toplumun tüm kesimleri tarafından daha belirgin bir şekilde hissedilmektedir. Özellikle 2018 yılındaki ekonomik kriz başta üretici olmak üzere tüm kesimlerin ağır yara almasına sebep oldu. İdare mekanizması çözüm üreteceği yerde sürekli sorunları ötelemeye, dikkatleri başka taraflara çekmeye gayret etmektedir. Ekonomik verileri etkileyen tüm sebepler olumlu seyretmesine ve astronomik zamlar tek kelimeyle halkın damarlarını koparmaya, nefesini boğmaya yönelik talihsiz girişimlerdir” denildi.

BU İŞTE BİR TEZATLIK VAR!

“Son günlerde elektriğe yapılan zamlar hem vatandaşı hem de ülke ekonomisine büyük katkısı olan üreticiyi kara kara düşündürüyor.” denilen açıklamada, şunlar kaydedildi: ” Geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı elektrik üretiminde yerli kaynakların payının bu yılın Ocak ayında yaklaşık yüzde 60’a yükseldiğini açıkladı. Bu işte bir tezatlık var! Elektrikte yerli üretim arttıkça kullanım fiyatı yükseliyor. Birkaç gün önce ise Bakan Albayrak, yılsonu enflasyonun yüzde 12, gelecek yıldan itibaren ise büyüme oranının yüzde 5, işsizlik oranının ise yüzde 12’nin altına ineceğini söyledi. Bakanımıza sormak gerek bu hedefler bu zamlarla mı gerçekleşecek? Şimdi bu zamların reel hayata etkisine bakalım. Tabi ki bu zamdan üreticiler önemli oranda etkileniyor. Üreticilerin katlandığı maliyetle hammadde, elektrik, işgücü. Zaten hammadde maliyetleri aldı başını gidiyor. Yükselen elektrik fiyatları ise üretim yapılamaz hala getirdi. Ekonomide de faiz oranları düşüyor. Bunlar olumlu ancak özelikle üretici fiyatlarını tetikleyen enerji fiyat artışları anlam veremiyor insan. Bizim devletimizden temennimiz aynı fedakarlığı kendilerinin de yapması tek taraflı her şeyin vatandaştan beklenmemesi” ifadelerine yer verildi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com