Ünlü Oyuncumuz Yılmaz Köksal İzleyicilerine Veda Etti

23 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
484 defa okundu.
Ünlü Oyuncumuz Yılmaz Köksal İzleyicilerine Veda Etti

yilmaz-koksal-seo_640Yeşilçam’ın ünlü ismi sinema sanatçısı 75 yaşındaki Yılmaz Köksal, yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Yeşilçam’ın ünlü ismi Yılmaz Köksal, hayatını kaybetti. Sayısız filme imza atan ünlü oyuncu Köksal, kariyerinde dizilere de yer almıştı. Türk sinemasında iyi kalpli karakter rollerine giren Yılmaz Köksal, yakalandığı kanser hastalığı sonucu bizlere veda etti bizde 40 Arena Gazetesi olarak Allahtan rahmet ailesine, yakınlarına, sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

YILMAZ KÖKSAL KİMDİR?

Yılmaz Köksal, Türk sinema ve dizi oyuncusu.15 temmuz 1939 yılında Kırşehir‘de doğdu. İlkokulu bitirerek Osmaniye‘den İstanbul‘a geldi ve Tophane Sanat Enstitüsünde okudu. Bir süre gemilerde çalışarak Avrupayı dolaştı. Tunç Başaran‘ın sinemaya uyarladığı, Orhan Kemal‘in “Murtaza” eserinde “Dubara” rolünü oynayarak sinema tarihine geçti. Uzun bir süre ikinci derecede rollerde oynadıktan sonra 1970 de Çetin İnanç‘ın yönettiği “Çeko” filminde başrole yükseldi. Filmin başarısıyla halkın beğenisini kazanıp, macera filmlerinin aranan oyuncusu ve sinema tarihinin sevilen oyuncularından biri oldu. Senaryosunu Mehmet Arslan’ın yazdığı ve başrollerini Canan Perver ile paylaştığı “Aybiçe Kurt Kız”, o dönem Türk sinemasinin ürettigi ender kült filmler arasındadır. (Filimde Türk obasına hain saldırıda bulunan barbarlar, herkesi öldürürler. Türk kahramanı Aybiçe “Kurt Kız” bu katliamın öcünü almaya yemin eder.) 1965’ten 2005’e kadar 182 filmde oynamıştır. Birçok film senaryosu yazmıştır.Özel televizyonların çoğalmasıyla birlikte sinema ve dizi filmlerde oynamıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN