ÜNİVERSİTELİ AKTİF ÖĞRENCİLER TOPLULUĞU AMASYA’DA

1 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
211 defa okundu.
ÜNİVERSİTELİ AKTİF ÖĞRENCİLER TOPLULUĞU AMASYA’DA

FOTOĞRAF ALTI: AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİNDE TOPLANAN BİR GRUP EGE ÜNİVERSİTESİNDE YAŞANAN OLAYLARDA HAYATINI KAYBEDEN FIRAT ÇAKIROĞLU İÇİN EYLEM DÜZENLEDİ.(EYLEM) (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahi Evran Üniversitesi Aktif Öğrenciler Topluluğu, Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla Amasya gezisi düzenledi.
Düzenlenen geziye, AK Parti Üniversite başkanı Kadir Murat Güler, ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.
Öğrenciler, Ferhat ile Şirin Müzesi, Saraydüzü, Kışla Binası, Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezi ile Amasya Belediyesi Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Müzesi, Amasya Arkeoloji Müzesi, Minyatür Amasya Müzesi ve daha birçok yeri rehber aracılığıyla ziyaret etti.
Öğrencilere gezide eşlik eden AK Parti Üniversite Başkanı Güler, “Bu gezileri daha çok gençlik için,gençliğin birbirine kaynaşması vatanı,milleti daha iyi tanıması için,değerlerimizi daha iyi öğrenebilmek için yaptığımız gezilerdir.” dedi.
Bu tür gezileri Gençlik ve Spor Bakanlığının bütçesinde yapmaya çalıştıklarını söyleyen Güler, “Büyüklerimiz ve milletvekillerimiz özellikle teşkilat yönetimimize teşekkür ederim. Bu gezileri daha çok sıklaştıracak ve sürekli hale getirip arkadaşlarımızı daha çok milletimizi bayrağımızın sallandığı her yere götürmeye çalışacağız.” diye konuştu.
Bu gezi sayesinde Üniversiteli Aktif Öğrenciler Topluluğu rehber aracılığıyla Amasya’nın tarihi geçmişini öğrendi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN