Üniversite yemekhanesinde hijyen ünitesi açıldı

18 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
520 defa okundu.
Üniversite yemekhanesinde hijyen ünitesi açıldı

 

Üniversite yemekhanesinde hijyen ünitesi açıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) merkez yemekhanesinde hijyen ünitesinin açılışı gerçekleştirildi.

AEÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan yemekhanede kurulan hijyen ünitesiyle yemeklerin personel ve öğrencilere hijyenik ve sağlıklı bir ortamda sunulması amaçlanıyor.

Ünitenin açılışını yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, hijyen ünitesinde, yemek üretimi yapan personel dahil olmak üzere dışarıdan gelen herkesin dezenfekte olmasının sağlanacağını ifade ederek, yemekhanelere mikrobun girmesinin de önüne geçileceğini belirtti.

Karakaya, “Öğrencilere verdiğimiz eğitimle onlara hayata nasıl tutunacaklarını öğreteceğiz. Mutfağımız da bir mekteptir, aşçının şefkatiyle yaptığı yemekten çocuk zevk alır. Hepimiz el birliği içinde bir ekip olarak çalışıyoruz ve hepinizi emeklerinizden dolayı tebrik ediyorum. Temizlik ve hijyene eğitim kurumlarında daha çok dikkat edilmesi gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Açılış törenine, rektör yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN