Üniversite-Şehir Buluşmasında Kırşehirlilere Sebze Fidesi Dağıtıldı

25 Mayıs 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
71 defa okundu.
Üniversite-Şehir Buluşmasında Kırşehirlilere Sebze Fidesi Dağıtıldı

Üniversite ile şehrin bütünleşmesini önemseyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, iki yıl aradan sonra Kırşehir Halkı ile bir araya geldi. 24 Mayıs 2022 tarihinde Cacabey Meydanında başlayan 4. Geleneksel Üniversite-Şehir Buluşması, Kırşehir Halkının üniversitelerini daha yakından tanımasına vesile oldu. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, renkli görüntülere sahne olan 4. Geleneksel Üniversite-Şehir Buluşmasında Kırşehirlilere, üniversite serasında yetiştirilen sebze fidelerinden dağıttı.

Ürettiği projelerle ilimizin birçok ihtiyacının karşılanmasını sağlayan ve Kırşehir’in kalkınmasına katkı sunan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Termal Seralarda Kümelenme Projesi Ar-Ge Serasında yetiştirilen fideleri Kırşehir Halkı ile buluşturdu. Üniversite ilimizin kalkınmasına katkı sağlayan çok sayıda projeye ev sahipliği yaptığını anlatan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite ile şehrin bir arada olmasının öneminden bahsederek “Üniversiteler sadece ilim üreten yerler değil şehrinin de kalkınmasını sağlayan eğitim kurumlarıdır.” dedi.

Fide dağıtım esnasında Üniversite Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, dekanlar, okul müdürleri ve akademik personel de Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya eşlik etti.(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN