Üniversite öğrencileri sokak hayvanlarını unutmadı

19 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
80 defa okundu.
Üniversite öğrencileri sokak hayvanlarını unutmadı

Üniversite öğrencileri sokak hayvanlarını unutmadı

Kırşehir’de bir grup üniversite öğrencisi, sokak hayvanları için kendi imkânlarıyla yaptıkları kulübeleri kentin farklı noktalarına bıraktı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Hemşirelik bölümünde okuyan öğrenciler, bir kısmı atıklardan oluşan malzemelerle sokak hayvanları için kulübe yaptı. Kulübeleri kentin farklı noktalarına bırakan öğrenciler, sokak hayvanlarının soğuk havalarda barınacakları bir yuvalarının olmasına imkân sağladı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Hemşirelik bölümü öğrencilerinden Yüksel Nur Tunçbilek yaptığı açıklamada, kış öncesi sokak hayvanlarının yaşam koşullarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak ve çocukları bu konu da eğlendirerek öğrenmeleri için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. Yaklaşık 10 gönüllü arkadaşıyla birlikte yaptıkları kulübeleri kentteki farklı noktalara bıraktıklarını anlatan Yüksel Nur Tunçbilek konuşmasında şunları kaydetti; “Toplumumuzda hayvanların doğasının kış şartlarına uygun olduğu yönünde bir görüş var.

Halbu ki biz, insanlar olarak hayvanların doğal yaşam alanlarına müdahale ettiğimiz için birçok hayvanın yaşam koşulu zorlaşıyor. Bu amaçla havaların da soğumasıyla birlikte sokakta yaşayan hayvanlarımız için bir çalışma yapalım istedik. Bir kısmını atık, bir kısmını da satın aldığımız malzemelerle onlara kulübeler yaptık. Bu kulübeleri belediye ile görüşüp gerekli izni alarak sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu farklı noktalara bırakıyoruz.” Öğrencilerden Yüksel Nur Tunçbilek sokak hayvanları için bir yapılan bir çalışmaya katıldığı için çok mutlu olduğunu ve çocukları eğlendirerek öğretmenin daha kalıcı bir öğretme biçimi olduğunu dile getirdi. (HABER: DİDEM CEYLAN)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On