ÜNİKOP Çalışmaları Başladı

27 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
702 defa okundu.
ÜNİKOP Çalışmaları Başladı

thumbnail_3

Ahi Evran Üniversitesi ÜNİKOP Çalışmalarına Başladı

Bölgesel kalkınmanın lokomotif güçlerinden olan üniversitelerin, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra bölgesel gelişme ve ulusal kalkınmayı da hedefledikleri günümüzde bünyesinde Ahi Evran Üniversitesinin de yer aldığı KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP)’un çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve ÜNİKOP Koordinatörü Doç. Dr. Harun Çiftçi başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen, akademik ve idari alanlarda üniversiteler arası işbirliğini artırmaya yönelik görüşmelerin ve projelerin değerlendirildi toplantıya Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde gerçekleştirilen toplantıya, Ahi Evran Üniversitesi ÜNİKOP üyeleri ve ÜNİKOP uzmanları katıldı.

2016 yılının Ekim ayında bölge rektörleri ile toplantılar yaparak çalışmalarına devam eden  ÜNIKOP, bölgelerine fayda sağlamayı amaçlıyor. Bölge üniversitelerinin bir araya gelmesiyle 2012 yılında kurulan ÜNIKOP, işbirliği alanları kapsamında yapılacak görevler için oluşturulmuş çalışma grupları ile kalkınma odaklı faaliyet gösteriyor. Yapılması planlanan projelerin görüşüldüğü toplantıda, üyelerle bilgi alışverişinde bulunuldu. Koordinatör Doç. Dr. Harun Çiftçi, ÜNİKOP hakkında açıklamalar yaparak oluşturmak istedikleri sosyal projeleri üyelerle paylaştı. Toplantıda, ÜNİKOP’tan katılan uzmanlar tarafından projelerin detayları hakkında üyeler bilgilendirildi. Konya’dan gelen katılımcılarla yapılan görüşmeler ile birlikte katılımcılara proje eğitimi verildi.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilerek bölgesine fayda sağlamayı amaçlayan üniversitemiz, ÜNIKOP ile birlikte yeni projeler yapmaya hazırlanıyor.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN