Umut Evleri’nin tanıtımı yapıldı

9 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
705 defa okundu.
Umut Evleri’nin tanıtımı yapıldı

Engellilerin topluma kazandırılmasında medikal modelden sosyal modele geçiş projesinde önemli bir adım olan Umut Evleri’nin, illerde nasıl yaygınlaştırılacağı konusunda bilgilendirme yapıldı .

Umut Evleri’nin tanıtımı yapıldıEngellilerin topluma kazandırılmasında medikal modelden sosyal modele geçiş projesinde önemli bir adım olan Umut Evleri’nin, illerde nasıl yaygınlaştırılacağı konusunda bilgilendirme yapıldı .

Aile ve Sosyal Politikalar’a bağlı engelsiz yaşam bakım merkezleri bünyesinde açılan Umut evleri için çeşitli illerin katılımı ile toplantı Kırşehir’de gerçekleştirildi.

Toplantıda kuruluş psikologu Damla Tufan’ın sunuculuğunda Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Kırşehir İl Müdürü Ramazan Baykara’nın açılış konuşması ile  başladı,

Toplantı, Kuruluş Müdür Vekili Recep Yıldırım’ın Umut Evi’ni tanıtan sunumu ile devam etti.

Daha sonra Umut Evleri komisyon üyelerinin önderliğinde Umut Evleri’nin özellikleri ve yapılan uygulamalar paylaşıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın engellilerin topluma kazandırılmasında medikal modelden sosyal modele geçiş projesinde önemli bir adım olan Umut Evleri’nin, illerde nasıl yaygınlaştırılacağı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Misafir illerden gelen kuruluş müdürleri deneyimlerini paylaştı. Umut Evleri gezildi.

Öğle yemeği arasından sonra Kırşehir’in kültürel zenginliklerini paylaşmak üzere organizasyonda desteğini esirgemeyen Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan’ın ve Kırşehir Belediyesi’nin destekleri ile Cacabey Camii, Ahi Evran Camii, Hılla Gölü, Kent Park misafirlere gezdirilerek Kırşehir tanıtıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN