UMRE’YE GİDEN ÖĞRENCİLER VALİ ŞENTÜRK’Ü ZİYARET ETTİ

17 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
307 defa okundu.
UMRE’YE GİDEN ÖĞRENCİLER VALİ ŞENTÜRK’Ü ZİYARET ETTİ

ggggg

Vali Necati Şentürk, “Öğrencilerimizin Derslerine Engel Olmamak İçin Onları Yarıyıl Tatilinde Umre’ye Gönderdik.

Geçen yıl kutlanan “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olarak Umre ile ödüllendirilen öğrenciler, Vali Necati Şentürk’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı başkanlığında yapılan ziyarete İl Müftüsü Mehmet Şahin ile rehber Umre’ye giden öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, Öğrencilerin Umre harçlıklarını harcamayıp Valiliğince başlatılan Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası hesabına yatırarak erdemli bir davranış sergilediklerini söyledi.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda birincilik elde eden on iki öğrenciyi Umre ziyareti ile ödüllendirdiklerini belirten Vali Necati Şentürk, “Öğrencilerimizin derslerine engel olmamak için onları yarıyıl tatilinde Umre’ye gönderdik. Onlar da kutsal topraklarda ibadet etme, dua etme ve namaz kılma fırsatı buldular. Ayrıca, bu öğrencilerimiz Umre ziyareti sırasındaki harçlıklarını biriktirdiler, harcamadılar ve Valiliğimizce başlattığımız Bayır-Bucak Türkmenlerine Yardım Kampanyası hesabına yatırdılar. Öğrencilerimizi bu davranışından dolayı kutluyorum. Öğrencilerin bu başarısının diğer öğrencilere de örnek olmasını diliyorum. Umarım öğrencilerimiz yeni başarılar elde ederek o topraklara bir daha gitme imkanı bulurlar.” dedi.

Bu sene de Kutlu Doğum Haftası kutlamaları kapsamında yeniden bilgi yarışması açtıklarını ifade eden Vali Necati Şentürk, “Temel Dini Bilgiler konusunda açılan bilgi yarışmasında dereceye giren 9 öğrencimizi yeniden Umre’ye göndereceğiz. Ayrıca, 200’e yakın öğrencimizi de ödüllendireceğiz. Yarışmalar 30 Mart 2016 tarihinde yapılacak.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN