Umreye gidecekler seminerde bilgilendirildi

15 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
326 defa okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Genel Müdürlüğünce ilimizde umre bilgilendirme semineri yapıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2014-2015 yılı “Umre Bilgilendirme Seminerini” 08-09 Kasım 2014 tarihleri arasında Kırşehir Makissos Termal Otel de gerçekleştirdi.
Kırşehir İl Müftülüğü’nün ev sahipliği yaptığı “Umre Bilgilendirme Seminerine”, İl Müftümüz Mehmet Şahin, Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt, Umre Hizmetleri Daire Başkanı Yaşar Çapçı, Kurullar ve Koordinasyon Daire Başkanı Muhammed Zeyd Özel ve 81 ilden umre hizmetlerinde birinci derecede sorumlu Hac ve Umre Şube Müdürü ya da umreden sorumlu il Müftü Yardımcısı veya Şube Müdürleri ile umre bürolarında çalışan ve kayıtları umre programına giren il ve ilçe müftülük personelinin katılımıyla gerçekleşti.
Hoca Ahmet Yesevi Camii İmam-Hatibi Adem Köksal tarafından okunan Kur’an-ı Kerimle başlayan seminerin açılış konuşmasını İlimiz İl Müftüsü Mehmet Şahin yaptı.
Şahin konuşmasında; “Ülkemizin farklı illerinden şehrimize teşrif eden güzide kurumun güzel hizmetkarları Ahiler şehri şirin Kırşehir’e hepiniz hoş geldiniz.
Allah’ın selamı ve feyz-i bereketi üzerinize olsun. İlimizi tercih eden Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.
Diyanet İşleri Başkanlığımız, 2014 yılı Hac organizasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş ve halkımızın güvenini hiç sarsmamıştır.
Başkanlığımız hizmet politikasını her geçen gün yükseltmekte.
Bizlerinde buna ayak uydurması gerekmektedir.
Bu başarıda sizlerin de katkısı çok fazladır.
İşte buraya toplanma amacımız daha üst seviyeye nasıl gelebiliriz, hizmet akışımızı daha da etkin hala nasıl getirebiliriz, sorusuna cevap bulmak olacaktır” dedi.
Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Eğitimi Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt, bir konuşma yaptı. 2015 yılı umre organizasyonunda il ve ilçe müftülükleriyle koordinenin ve bilgi akışının daha sağlıklı yürütülebilmesi, “umre programı”nın tanıtımı, programa yapılan ilave alanların öğretilmesi, umre yolcularının programa girişi, bağlantıları ve görevli kriterleri gibi detayların program üzerinden gösterilmesi ve umreyle ilgili diğer iş ve işlemlerin nasıl yürütüleceğine dair bir konularda katılımcıları bilgilendirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN