UMRE GRUPLARI COŞKUYLA UĞURLANDI

29 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1936 defa okundu.
UMRE GRUPLARI COŞKUYLA UĞURLANDI

2015-12-26-2479

Mucur’dan, Kutsal topraklara ekonomik tip (14 gün), 2. tur ile ziyarete giden yaklaşık 40 Umreciler, Müftülükçe Emine Hatun Camiinde düzenlenen programla uğurlandı.
 

Diyanet İşleri Başkanlığı 2015-2016 umre organizasyonu ile Mucur’dan Kutsal topraklara ekonomik tip (14 gün), 2. tur ile ziyarete giden yaklaşık 40 Umreciler, Müftülükçe Emine Hatun Camiinde düzenlenen programla uğurlandı.
Duygulu anların yaşandığı uğurlama programı;  Kuran’ı Kerim tilaveti akabinde; İlçe Vaizi Halil Yılmaz’ın koordinesinde ve son derece müstefid, anlamlı ve duygu yüklü bilgilendirme sunumları eşliğinde, Emine Hatun Camii görevlileri Hafız Ali İhsan Öztürk, Sami Ünal, Hasanağa Camii görevlisi Mesut Yılmaz, Lengerlioğlu Camii görevlisi Mesut Çelik, Sanayi Camii görevlisi Abdullah Şahin ve diğer hocaların okuduğu aşr-ı şerifler, ilahiler, kasideler, naat-ı şerifler, esnasında getirilen tekbir, tehlil ve salavat-ı şerifelerle bereketlendi.

Mucur İlçe Müftüsü Tahsin Yazgan’ın da günün mana ve ehemmiyetine dair kısa ve özlü bir sohbet yaptığı programda; İlçe Vaizi İsmail Karacan’ın duasının ardından umreye gidecekler  tekbir, tehlil, salavat-ı şerife ve telbiyelerle kendilerini uğurlamaya gelen eş, dost ve akrabalarıyla kış şartları nedeniyle Cami içersinde helalleşip, vedalaştılar.

Söz konusu Zekeriya Seyhan Hoca’nın  öncülüğünde oluşan ekonomik (14 gün) tip, 2. tur Umreciler, saat 20:00 sularında Kırşehir Müftülüğü Hac-Umre Bürosunca temin edilen otobüsle dost, akraba ve sevdiklerinin hayır duaları ile Mucur’dan hareket ederek, 21:00 sularında Kırşehir’den dahil olan umrecileri de alarak Cacabey Camii meydanında yapılan uğurlamanın ardından topluca Ankara havaalanına hareket ettiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN