ULUSLARARASI KALKINMA SEMPOZYUMU

11 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
222 defa okundu.
ULUSLARARASI  KALKINMA SEMPOZYUMU

unikop‘4.Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyomu’na Gazetemiz 40 Arena Sahibi Ve KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık Davet Edildi

Kurulduğu günden itibaren Bölge Üniversitelerinin birlikte çalışma kültürünü geliştiren, ortak aktiviteler düzenlemesini sağlayan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Sempozyumu’nun dördüncüsü, UNİKOP Dönem Başkanı olan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 21-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Karaman’da düzenlenecektir. Sempozyumun açılış saati ise 21 Ekim saat 10:00 olarak belirlendi. Kop Bölgesi Üniversiteter Birliği (UNİKOP) ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenelenen ‘4.Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyomu’na gazetemiz 40 Arena sahibi ve KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık’ta davet edildi.

AMAÇ VE KAPSAM

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın öncülüğünde kurulan KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP), Aksaray Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, KTO Karatay Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi, Niğde Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Tarım ve Gıda Üniversitesinden oluşmaktadır.

Birlik kurulduğundan bu yana, öncelikle KOP bölgesine özgü çalışmalardan hareketle ülke kalkınması için çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalardan birisi de düzenlenmiş ve düzenlenmekte olan sempozyumlardır. Bu yıl Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ev sahipliğinde uluslararası olarak düzenlenecek, IV. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun  temel amacı, başta KOP Bölgesi olmak üzere ülkemizin zenginliklerini ve sorunlarını sektörel bazda derinlemesine araştırma, inceleme ve sorunlara ilişkin çözüm önerileri üretmeye yöneliktir.

KOP bölgesi sahip olduğu kaynaklar ile ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Kaynakların daha etkin ve verimli kullanılması hem bölge ekonomisine hem de ülke ekonomisinin gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle katma değeri yüksek kaynakların keşfedilmesi ve üretime kazandırılması için bilimsel desteğin alınması oldukça önemlidir. Bu bağlamda, başta bölge üniversiteleri olmak üzere, ulusal ve uluslararası düzeyde üniversiteler IV. KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu zemininde bir araya gelerek akademik çalışmalarıyla desteklerini sağlayacaklardır.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN