Uluslararası Göç Günü münasebetiyle Vali Necati Şentürk’e ziyaret

18 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
459 defa okundu.
Uluslararası Göç Günü münasebetiyle Vali Necati Şentürk’e ziyaret

DSC_3581İl Göç Müdür Vekili Osman Demir ve beraberinde gelen heyet Uluslararası Göç Günü münasebetiyle Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

İl Göç Müdür Vekili Osman Demir ve beraberinde gelen heyet Uluslararası Göç Günü münasebetiyle Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü ziyaret etti.Ziyarete gelen heyete konuşma yapan Vali Şentürk;”Çok insanlık dışı bir savaştan büyük bir devlete geldiniz.Yerinizden yurdunuzdan ayrıldınız.Dünya da en fazla mülteci kabul eden ülke Türkiye. Bizde ensar  ve muhacir kabul eden ülkeyiz. Dünya devletlerinin yapmadığı fedakarlığı Türkiye yaptı. 2,5 milyon mülteci var bunun 200 binini bile Avrupa ülkeleri kabul edemiyor. 7,5 milyar dolar sarf etti Türkiye, bütün Avrupa ülkeleri 450 milyon dolar sarf ederek  bizim sarf ettiğimizin 10da birini yapamadı. Hukuki değerler Avrupa ülkelerinde sadece kendi vatandaşları için geçerli. Bu çifte standarttır. İki yüzlülüktür.Kendi ülkelerinde olsa nasıl davranırlardı” ifadelerini kullandı.

Konuşmalarına devam eden Şentürk;”O ülkelere gitmek için hayatlarını kaybeden insanlar Avrupa vatandaşı böyle olsaydı böyle mi davranırlardı. Cesetleri kıyıya vuran çocukları görünce göstermelik üzüntüleri  var. Ama Avrupa’ya kabul etmiyorlar.Türkiye’de kalsın diyorlar.Biz Türkiye olarak muhacir kardeşlerimizi kabul ediyoruz.Biz kimseyi göndermiyoruz. Avrupa’da evrensel değerlere önem verilmiyor.Türkiye büyük bir devlet tarihin her döneminde zulme uğrayana,mazluma kucak açmıştır.Bize sığınan kim olursa olsun ne diline ne de dinine bakıp yargılamıyoruz. Allah’ın kulu deyip misafir ediyoruz.Biz Avrupa ülkeleri kadar zengin bir ülke değiliz. “şeklinde konuştu.

Vali Şentürk, ziyarete gelen mültecilere gelecek inşallah bizimdir.Kendi doğdunuz yerlere gidip mutlu olacaksınız.Kırşehir halkı sizi kardeşi olarak görmüştür. Ben burada görev yaptığım sürece sizler öyle kalacaksınız.Kırşehir halkı büyük bir anlayış göstermiş,bağrına basmıştır.4.600 civarında mülteciyi ilimize kabul etmiştir.Hiçbir güvenlik sorununuz yoktur,dedi.

Ziyarete gelenler arasında Kırşehirspor oyuncusu Suriyeli Abdul Razzak Omar’a bu zamana kadar kaç gol attığını soran Vali Şentürk, 10 gole tamamladığı takdirde kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yapacağını ve evlendireceğine söz verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN