ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ARAMIZDAN AYRILIŞININ 77.YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLE ANILDI

10 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
432 defa okundu.
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ARAMIZDAN AYRILIŞININ 77.YILDÖNÜMÜNDE TÖRENLE ANILDI

DSC_2737Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 77’nci yılında Kırşehir’de törenle anıldı.
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ‘ü anma programı; Sabah  Anıt Meydanı’na Valilik,Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığının çelenk koyması ile başladı. Program; saat 09:05’te siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı‘nın okunması ile bayrağımızın göndere çekilip yarıya indirilmesi  devam etti.

Siren seslerinin gelmesi ile yolda yürüyen vatandaşlar, Trafikte ki sürücülerde oldukları yerde saygı duruşunda durup İstiklal Marşı’nı söylerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma törenine katıldı.
Anma törenine; Kırşehir Valisi Necati Şentürk,Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı (Vekil)Emre Şahinci, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin,Kırşehir Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu,Kırşehir İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Vatan Karakaya, POMEM Müdürü Kasım Varol,AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli,Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya,Kırşehir MHP Milletvekili Cemil Yıldırım Türk ,CHP Eski İl Başkanı Yılmaz Zengin ,kurum amirleri, askerler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Anıt Meydanında ki törenin ardından İl Kültür Müdürlüğü’nde Ahi Evran Üniversitesi Yrd.Doç.Dr. Ali Ulvi Özdemir “Çağdaş Bir Devlet Adamı Olarak Atatürk ve Atatürk Devrimlerinin Önemi” konulu bir konferans verildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN