ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENECEK

7 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
733 defa okundu.
ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ Ü ANMA PROGRAMI DÜZENLENECEK

k_13132311_11173234_ataturkKırşehir Valiliği tarafından Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anma Programı Düzenlenecek

 

Kırşehir Valiliği tarafından 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma töreni yapılacak.Gerçekleştirilecek törene Kırşehir Valisi Necati Şentürk,Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut,Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katılacak. Tören Anıt Meydanı’na Valilik,Garnizon Komutanlığı ve Belediye’nin çelenk koyma töreni ile başlayacak. Çelenk koyma töreninin ardından Ulu Önder Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşu ve  İstiklal Marşı okunacak. İstiklal Marşı’nın ardından Bayrağımız göndere çekilip yarıya indirilecek.

Çelenk Sunma Töreninden sonra Atatürk Anıtı önünde saat 17.00’ye kadar II. Eğitim Bölgesi okulları öğrencileri, İl Jandarma Komutanlığı askerleri ve  Polis Memurları tarafından nöbet tutulacaktır.

Anıt Meydanı’nda ki törenin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma töreni Kültür Merkezi Salonu’nda Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Ulvi Özdemir’in “Çağdaş Bir Devlet Adamı Olarak Atatürk ve Atatürk Devrimlerinin Önemi” konulu konferansı ile sona erecek.

Atatürk’ü Anma haftası içerisinde Kırşehir İl  Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okullarda ve kurumlarda haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli etkinlikler düzenlenecektir.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN