Ulu Önder Atatürk’ün Resimleri Neden ve Kimleri Rahatsız Etti?

13 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
775 defa okundu.
Ulu Önder Atatürk’ün Resimleri Neden ve Kimleri Rahatsız Etti?

Lise Caddesi’nde bir süre önce yapımı tamamlanan Aşıkpaşa Halk Kütüphanesinde bulunan bir detay görenlerin tepkisini çekiyor.

Ulu Önder Atatürk’ün Resimleri Neden ve Kimleri Rahatsız Etti?

Medrese Mahallesi’nde 2015 yılı Mart ayında geçici binasına taşınan Lütfi İkiz İl Halk Kütüphanesi’nin yeni binasının inşaat çalışmaları mevcut binanın 20 Ağustos 2015 tarihinde yıkılmasıyla başlamıştı. 2014 yılı yatırım programına alınan ve ihalesi 10 Temmuz 2015 tarihinde yapılarak yükleniciye firmanın inşaatına 30 Temmuz 2015 tarihinde başladığı Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesi faaliyete geçmeden önce ilk yapıldığı günlerde Kütüphanenin Bodrum katının tavanında bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri şimdi yerini başka bir fotoğrafa bıraktı.

O KÜTÜPHANEDE MİLLİ DEĞERLERİMİZİ HİÇE SAYDILAR

Kütüphanenin faaliyete geçmediği sıralarda tavanda Ulu Önderimizin resmini gören ve kamera ile çekerek anı ölümsüz kılan bir duyarlı vatandaşımız şimdi Kütüphaneye girdiğinde o eşsiz güzelliğin kaybolduğunu görünce Ulu Önderimizin Resimleri kimi neden rahatsız etti diyerek sitemlerini dile getirdi.

ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN RESİMLERİNDEN NE İSTENDİNİZ?

Bodrum ve Zemin kat hariç 5 kattan oluşan Aşıkpaşa İl Halk Kütüphanesinin Bodrum katı tavanında bulunan Ulu Önderimizin resmi madem kaldırılacaktı neden yaptınız diyerek şikâyetlerini dile getiren Duyarlı bir vatandaşımız, “Kütüphaneyi inşaat halindeyken ziyaret etmiştim ve tavana konulan Ulu Önderimizin resminin olması beni mutlu etmişti. Fakat bu kütüphanenin yapımı tamamlandığında tekrar gelip baktım ve resmi göremeyince gerçekten büyük üzüntü duydum. Yani Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmi kaldırılacaktı madem neden yapıldı? Yâda kaldıracaktınız neden yaptınız? Bu fotoğraf kimi neden rahatsız etti? Ben şimdi o resmi göremiyorsam demek ki birileri bu resmin kaldırılmasını talep etti düşüncesi aklıma gelir ki görünüşe bakılırsa da haksız sayılmam” dedi.

BU ÜLKENİN KURTARICISI OLAN ULU ÖNDERİMİZ YAPILAN BU HAREKETİ HAKETMİYOR

Yapım işi bitti bitecek derken son aşamaya gelinen ve Kırşehir halkı tarafından büyük merakla beklenen yapımının tamamlanmasının ardından Kırşehir halkına muazzam bir kitap arşivi sunan, görselliği ile de Kırşehir’e güzel bir vizyon katan bu Kütüphanede yapılan bu hareket gerçekten hiç yakışı kalmadı.

HALK AÇIKLAMA BEKLİYOR

Kırşehir’in en merkezinde olan bu kütüphane yapımı dekorasyonu mimari yöndense çok alımlı bir yerde hal böyle olunca tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Proje kapsamında olan kütüphanenin tavanında Atatürk gerdirmesi varken daha sonra bu Atatürk gerdirmesi çıkartılarak yerini başka bir resme bırakılmasının açıklaması bekleniyor.

ŞİMDİ SORUYORUZ

Atatürk Posteri neden değiştirildi? neden bu değişikliği yapma zaruriyeti istendi? Bu Ülkenin Kurucusu ve Kurtarıcısı olan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterinin bulunmasından kim neden rahatsız oldu.

ATATÜRK BİR SÖZÜNDE ŞÖYLE DER;

‘’Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memlekete sevgiyi, şerefi, bağımsızlığı öğretir… Bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takip edilmesi en uygun olan en güvenli yolu belletir… Memleket ve milleti kurtarmaya çalışanların aynı zamanda mesleklerinde birer namuslu uzman ve birer bilgin olmaları lazımdır. Bunu sağlayan okuldur. Ancak bu şekilde her türlü teşebbüsün mantıklı sonuçlara ulaşması mümkün ‘’

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN