Ülkü Ocakları’ndan Mustafa Karagüllü’ye Ziyaret

26 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
643 defa okundu.
Ülkü Ocakları’ndan Mustafa Karagüllü’ye Ziyaret

kırşehir-ülkü-ocakları-uygur-türkleriKırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel ve üniversite öğrencileri,  Mustafa Karagüllü’yü ziyaret etti.

 

Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel ve Üniversite öğrencileri diğer adıyla “Ahi Baba” olarak anılan Mustafa Karagüllü’yü ziyaret etti. Ülkü Ocakları‘ndan yapılan açıklamaya göre, Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel ve beraberindekiler 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Karagüllü’yü ziyaret ederek  sohbet etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kadir Güzel, Ahilik felsefesinin Türkiye çapında anlaşılması ve yaygınlaştırılmasında Mustafa Karagüllü’nün büyük emeklerinin olduğunu ve herkese öğretmeye çalıştığını dile getirdi.

Güzel, “Ahilik felsefesinin hem ilimiz ölçeğinde hem de ülkemiz genelinde anlaşılması ve yaygınlaşması hususunda neredeyse tüm birikimini ve hayatını bu konuya vakfeden, bir öğretmengibi sabırla ve şuurla bu kültürü hafızalarımıza ilmek ilmek nakşeden Ahi Baba Mustafa Karagüllü’ye şahsım ve teşkilatlarım adına şükranlarımı sunuyor, kendilerine Cenab-ı Mevla’dan uzun ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Karagüllü ise bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ahi Ocağında Ülkü Ocağını ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Gençlerin Ahilik kültürüne ilgi göstermelerinin kendisini duygulandırdığını dile getiren Karagüllü, Güzel ve üniversite öğrencilerine Ahi helvası ikram etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN