ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN İRAN TELEVİZYONUNA TEPKİ

16 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN İRAN TELEVİZYONUNA TEPKİ

ulku-ocaklari-ndan-iran-televizyonuna-kinama-7878147_x_oÜlkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırşehir İl Başkanlığı, İran Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı Kanal 2 televizyonunda Türklere yönelik hakaret içeren yayına tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kırşehir İl Başkanlığı, 6 Kasım‘da İran Radyo Televizyon Kurumu’na bağlı Kanal 2 televizyonunda Türklere yönelik hakaret içeren yayına tepki gösterdi.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı binasında bir araya üyeler adına, basın açıklamasını İl Başkanı Kadir Güzel okudu. Basın açıklamasında: “Öncelikle sözlerime başlamadan önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kahpece şehit edilen asker ve polislerimize, yine birkaç gün önce Tuzhurmatu’da peşmerge ile girilen çatışmada şehadete kavuşan Türkmen kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli aileleri başta olmak üzere Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Ayrıca Çin tarafından uydurma iftiralarla ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 18 yaşındaki genç Uygur Türk’ü kardeşime de geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum.
Büyük Türk milleti, şan ve şerefle dolu köklü bir maziye ve binlerce yıllık geçmişinin birikimiyle oluşturduğu yüksek bir medeniyete sahiptir. Hüküm sürdüğü coğrafyalara bu medeniyetin eserlerini nakşetmiş, idare ettiği halkları refaha kavuşturmuştur. İhtişamı gönüller fetheden bu büyük millet kimseyi hakir görmediği gibi hiçbir zaman da kendisine yapılan alçak saldırıları sineye çekmemiştir. İşte bugün Güney Azerbaycan’da meydana gelen nümayişin ardındaki ruh bu tarihi anlayışın ta kendisidir.
6 Kasım 2015 tarihinde İran Radyo Televizyon Kurumuna bağlı Kanal 2 isimli televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Söz konusu programda, Güney Azerbaycan Türk’ü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahneye yer verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır. Türk milleti ‘pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kötü kokuların kaynağı’ gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Urmu Gölü’nü kurutarak Güney Azerbaycan’ı çölleştirmeye çalışan, Türkçe eğitimin önünü keserek ‘Ses bayrağımızı’ susturmaya uğraşan hatta Traktörsazi Futbol Takımı’nın başarılarını gölgelemeye kalkan baskıcı rejimin, kin ve nefret dolu politikaları son noktaya dayanmıştır. Gözünü hırs bürüyen ve din maskesi ardında adi işlerin merkezi olan bu yapının, milletimize ve medeniyetimize hakareti ise bardağı taşıran son nokta olmuştur. ‘Haray Haray Men Türkem’ diyerek yeri göğü inleten soydaşlarımız, ‘Artık herkes susacak Türkler konuşacak’ yazılı pankartlarla biriken öfkelerini ortaya

koymuşlardır. TebrizUrmiye, Zengan, Erdebil, Meşgin, Marağa, Hoy, Melik Kendi ve İran’ın başkenti Tahran büyük protestolara sahne olmaktadır.
Bu nümayiş Güney Azerbaycan’ı aşmıştır. Soydaşlarımızın sesine ilk destek, hemen yanı başlarından, aynı rejime karşı var olma mücadelesi veren Kaşgay Türkleri’nden gelmiştir. Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımız ise Bakü’de düzenlenen mitingle öz gardaşlarının haklı tepkilerine desteklerini dile getirmişlerdir.
Bugün Türk milletinin ve Türk milliyetçilerinin susmayan ve susturulamayan sesi olarak, Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın sesine ses veriyor, haklı davalarında yalnız olmadıklarını haykırıyoruz.”ifadelerine yer verdiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN