TZOB GENEL BAŞKANINDAN ŞENTÜRK’E ZİYARET

6 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
234 defa okundu.
TZOB GENEL BAŞKANINDAN ŞENTÜRK’E ZİYARET

thumbnail_mucur-ziraat-3

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar Vali Necati Şentürk’ü Ziyaret Etti

 

Mucur Ziraat Odası hizmet binası açılış törenine katılmak üzere Kırşehir’e gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ilk olarak Kırşehir Valiliği’ni ziyaret ederek Vali Necati Şentürk ile görüştü.

Ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ı Kırşehir’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Gıdasız yaşamanın mümkün olmadığını belirten Vali Şentürk, “Gıda en temel ihtiyacımızdır. Tarım, en stratejik sektördür. Zengin ülkelerin kalkınma esasında tarım sektörü var. Tarım, refah ve sosyal kalkınma sağlar. İktisadi kalkınma sağlanınca sermaye ortaya çıkar. Bu sermaye ile tarıma dayalı sanayi kurulur, ardından da bugünkü sanayileşme gerçekleşir. Görüldüğü gibi sanayileşmenin ve her türlü gelişmenin temelinde tarım yatıyor. Tarım ve hayvancılık sektörü, ilk insandan beri vardır ve kıyamete kadar devam edecek olan önemli bir faaliyettir. Anadolu’nun bereketli topraklarında 13 bin yıldır ziraat yapılıyor. Ülkemizde son yıllarda tarım alanında büyük gelişmeler ve değişiklikler yaşandı. Gelişmiş ülkeler, başka ülkelerden arazi kiralayarak tarım yapıyor. Çünkü topraklar kirlendi, hava kirlendi, su kirlendi. Gıda güvenliği dünyanın en büyük sorunlarından biri. Gıdaların genetiği ile oynanıyor. Gıdadaki verimi artırmak için yapılan çalışmalar ciddi tehlikelere, hastalıklara yol açmaktadır. Onun için kendi ürünümüzü kendimiz yetiştirmek zorundayız. Teknolojiyi tarımda iyi kullanmalı, iyi verimler elde etmeliyiz. Yamula Barajının tamamlanması ile de ilimizde 650 bin dekar arazi sulanacak. İnşallah bu bölgedeki topraklarda yetişen ürünler kat kat artacak. Hayvansal alanda da güzel gelişmeler mevcut. Ziraat sektörünün sorunları çözülmek zorunda. Eğer bu sorunlar çözülemezse sağlık açısından ve gıda yetmezliği açısından büyük bir tehlike bizleri bekliyor olacak.” dedi.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da yaptığı konuşmada, ziraat odalarının idarî ve malî yönden güçlenmesiyle çiftçilere daha kolay ulaşılabileceğini ve onların ihtiyaçlarının daha kolay bir şekilde karşılanacağını ifade etti.

 

Çiftçilere verilen hizmetin artarak devam edeceğini belirten TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Çiftçimizin ne ihtiyacı varsa onu karşılamak zorundayız. Ziraat, dünyada enerji ile beraber en stratejik bir sektör haline geldi. Ülkeler artık kendi nüfuslarının gıda güvenliğini sağlama hesabı içinde değil. Artık stratejileri çok farklı. Ülkelerinin zenginliği için ve dünya tarım ticaretinde daha fazla yer almak için üretimlerini, verimlerini, ürünlerinin kalitelerini artırıyorlar. Bu da yetmiyor, diğer ülkelerde tarım alanları kiralıyorlar. Bir taraftan doğal afetler, bir taraftan hızla artan dünya nüfusu ile dünya üzerindeki gıda insanları doyurmaya yetmiyor. Bizim yapmamız gereken bu durumu lehimize çevirmektir. Bunun için de elimizdeki arazilerin kıymetini bilerek verimli bir şekilde işletmek zorundayız. Bu ülkede üretim yapan çiftçinin de kıymetini bilmek lazım. Bütün yediklerimiz bu insanların ürettikleri. Bu topraklar önemli topraklar. Toprakları bölmeden tarım yapmalıyız. Ayrıca, sulama yatırımlarının bir an evel bitirmek gerek. İşletme büyüklüğü var ama sulama yapılamıyorsa o zaman bir anlamı kalmaz. İşte Yamula Barajının önemi burada ortaya çıkıyor. 2020’de yapımı bitmesi planlanan Yamula Barajının faaliyete geçmesi ile birlikte bu bölgede 150 bin hektar arazi sulanacak. Devletimiz, çiftçiye destek vermeye devam etmektedir. Biz, bu ülkede zor şartlarda üretim yapan ve toprakta tutunmaya çalışan ve bu ülkeyi besleyen insanların daha fazla üretmesi için, ayakta kalabilmesi için mücadele ediyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz Mucur Ziraat Odası ile birlikte çiftçilere daha fazla hizmet verilme imkânı doğacaktır.” şeklinde konuştu.

Mucur Ziraat Odası Başkanı Aydın Altınok da yaptığı bilgilendirme konuşmasında, “Odamız 7500 çiftçi ile faaliyet göstermektedir.” dedi.

Valilik ziyaretinin ardından Valimiz Sayın Necati Şentürk ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Mucur Ziraat Odası Hizmet Binasının açılış törenine geçtiler.

Mucur ilçe merkezinde yapılan açılış törenine Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Mucur Kaymakamı Muhammet Önder, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Mucur Ziraat Odası Başkanı Aydın Altınok, il ve ilçe protokolü, ziraat odaları başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çiftçiler katıldı.

Program, açılışı gerçekleştirilen hizmet binasında yapılan incelemelerin arından Mucur Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen çiftçilikle ilgili kültürel faaliyetler kapsamında sunulan tiyatronun izlenmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On