Tuşlu Telefonlar Tarihe Karışıyor

14 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Tuşlu Telefonlar Tarihe Karışıyor

Tuşlu Telefonlar Tarihe Karışıyor

Telefoncu Fatih Akbulut’un Gazetemize verdiği bilgilere göre, akıllı telefonlar piyasaya çıkmadan önce pazarın tek hakimi olan ‘sıradan’ cep telefonları piyasadan kaybolmak üzere.

Akbulut, bilgisayar özellikleri ile donatılmış akıllı telefonların günden güne yaygınlaşmasının yanı sıra mobil internete olan ihtiyacın da artması ile birlikte, sadece konuşma ve kısa mesaj için kullanılan ‘sıradan’ cep telefonlarının satışlarında büyük düşüş yaşandığına dikkat çekti.

Özellikle uzun pil ömrü nedeniyle günümüzün akıllı telefonlarından ayrılan cep telefonlarının bugün birçok kullanıcı tarafından yetersiz görüldüğüne dikkat çeken Akbulut, “Satış rakamlarına baktığımızda, arama ve SMS haricinde çok fazla özelliği olmayan eski tip cep telefonlarının, tıpkı kasetli müzik çalarlar ve VHS video oynatıcılar gibi teknoloji tarihinin tozlu sayfalarındaki yerini almaya doğru gittiğini söyleyebiliriz.” dedi.

Akbulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’deki cep telefonu satışlarında yüzde 57’lik bir düşüş kaydedildi. Geçtiğimiz yılın ilk üç ayında 1 milyon 25 bin adedi aşan cep telefonu satışlarının bu yılın aynı döneminde 444 bin adede bile ulaşamadığını görüyoruz.  2019 yılında üç ay içinde 2 buçuk milyonu aşan satışların bu denli düşmesinin, her ay yüzde 10-15 oranında küçülen ve aylık satış adetleri 100 binin altına düşen bu pazarın 2021 yılının ortasına doğru tamamen tarih olacağını gösterdiğine inanıyorum.”

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com