TÜRK’TEN AÇIĞA ALINMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

23 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
452 defa okundu.
TÜRK’TEN AÇIĞA ALINMALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

            AW447579Kırşehir Eğitim Sen Genel Başkanı Bilal Türk Açığa Alınmalar Üzerine Açıklama Yaptı

Kırşehir  Eğitim Sen Genel Başkanı Bilal Türk açığa alınan eğitim çalışanları hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada;” “ Açığa Almalar Sendikal Bir Operasyon Değildir”
Bir takım provokatör haberlere cevap olması bakımından aşağıdaki bilgileri paylaşmak gerekli olmuştur.
Milli Eğitim Bakanlığında açığa alınan eğitim çalışanlarının sendikal dağılımı aşağıdaki gibidir.
*Memur Sen-Eğitim Bir Sen:3318
*Türkiye Kamu Sen-Türk Eğitim Sen:1371
*KESK-Eğitim Sen:88
*Aktif Eğitim Sen: üyelerin tamamı(Aldığımız bilgi bu şekildedir, rakam olarak bilmiyoruz.)
Eğitim hizmet kolu dışındaki sendikaların net bilgileri ulaşmamıştır. Ulaştığı takdirde, şeffaflık gereği duyurulacaktır.
Yukarda açıkladığım rakamlar dikkate alındığında, yapılan operasyonun bir sendikal operasyon olmadığı açıktır ve sebepleri herkesçe bilinmektedir.
Türk Eğitim Sen üyeleri ile ilgili yaptığımız çalışmada, bir çoğunun bir bankada hesap açmak, söz konusu banka yoluyla para yollamak, bir gazete aboneliği, facebook paylaşımları gibi genellikle suç tanımına girmeyecek isnatlarla açığa alındığı anlaşılmaktadır.
Telaşa düşmeye gerek yoktur, yetkililerle yaptığım görüşmeye göre, en fazla 3 ay içinde her şey ortaya çıkacak, suç tanımına girmeyen isnatlarla açığa alınanlar göreve iade edilecek ve mali hakları da ödenecektir.
Türkiye Kamu Sen, bu süreçte üyelerine hukuki destek verecektir. Hangi sendika üyesi olursa olsun, masum insanların masumiyetinin ortaya çıkması ve adil bir soruşturma süreci yaşanması için Türkiye Kamu Sen sendikal sorumluluklarını yerine getirmekten asla imtina etmeyecektir. Ülkenin birliğine, beraberliğine kast etmiş kişi ve gruplar varsa onlar da ortaya çıkarılmalıdır.” İfadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN