“TÜRKİYE’YE GELEN HAYVANLARIN HEPSİ HASTALIKLI”

5 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
616 defa okundu.
 “TÜRKİYE’YE GELEN HAYVANLARIN HEPSİ HASTALIKLI”

Geçtiğimiz Günlerde Kırşehir Lokantacılar, Kasaplar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanlığı’na Yeniden Seçilen Mevcut Başkan Hasan Ünlü, Vatandaşlarımız Üreticisine, Besicisine ve Kasabına “Sahip Çıkmalı” Diyerek Çağrı Yaptı.

 “TÜRKİYE’YE GELEN HAYVANLARIN HEPSİ HASTALIKLI”

1 Kilo Et Almaktansa 750 gr Yerli Et alma kampanyası ve tavuktan zehirlenme olaylarının her geçen gün arttığı ülkemiz de bu gibi olayların yaşanmasında ki nedenleri anlatan Kırşehir Lokantacılar, Kasaplar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Ünlü, “Türkiye’ye gelen hayvanların hepsi hastalıklı” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

“GDO’LU ÜRÜNLER YÜZÜNDEN KANSERLER ÇOĞALDI”

Avrupa’dan gelen sağlıklı etleri bize vermezler diyen Ünlü, “Bir kilo İthal Et almaktansa 750 gr, yerli et alma kampanyamız vardı. Herkes gördü, İthal ette hastalık çıktı. Ülkemiz de hep GDO’lu ürünler yüzünden kanserler çoğaldı. En son İthal ette hastalık çıktı. Yetkililer biz bunu imha ediyoruz dedi ama ne kadar imha ediyorlar orası tartışılır. Biz her zaman söylemiştik, Avrupa’dan gelen sağlıklı etleri bize vermezler. Kesinlikle hastalıklıdır demiştik. Kırşehir’imize de İthal etler geliyor. Geçtiğimiz ay bizde İthal hayvan getirdik. Ama bizim getirdiğimiz 80 hayvandan 13 tanesi telef oldu. Ciğer hastalıkları ve buna benzer sebeplerden dolayı hepsi telef oldu elimizde 13 tane hayvan kaldı. Türkiye’ye gelen hayvanların hepsi hastalıklı. Biz yine kampanyamızın arkasındayız. 1 Kilo İthal et almaktansa 750 gr, yerli et alsınlar. Hem üreticisine, hem köylüsüne, hem besicisine, hem kasabına hem de esnafına herkese destek olsunlar ve halkımız da sağlıklı et yesin”

“TAVUK ETİNDEN ZEHİRLENEN ÇOK FAZLA KİŞİ VAR”

“ 3 LİRAYA TAVUK DÖNER YEMEYİN”

Ucuza satılan Tavuk dönerleri yemeyin diyerek çağrıda bulunan Ünlü, “Tavuk et gibi değil. Tavuk çabuk bozulduğu için zehirlenme olayları çok fazla karşımıza çıkabiliyor. Birde tavuk 28 ve 30 gün aralığında yetiştiği için hormon olayı fazla olduğundan bozulma gibi nedenler daha çabuk oluyor ve zehirlenmelerle çok fazla karşılaşıyoruz. Vatandaşlarımıza bunu söyledik hep de söylemeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımız ucuza satılan yerden et yemesinler. Biz tavuğa bir bedel biçtik. 5 – 5,50 lira. Yarım ekmek arası. Birçok yerde promosyonlu tavuk döner var. 2,50 liraya satılıyor birde yanında ayran hediye deniliyor. Zaten ayranın maliyeti 0,50 kuruş. Ekmek arası 2 liraya geliyor. Tavuğun kilosu 10-12 lira. Ekmek maliyeti, soğanı, marulu derken bu fiyatı zaten karşılamıyor. Esnaflar Zararına mı veriyor? Bence hayır. Hiç kimse zararına ne ticaret yapar nede zararına dükkân çalıştırır. Hepimiz esnafız, bir esnaf zarar ettin mi o dükkân 6 ay sonra kapatır. Ama arkadaşlar 2,50- 3 liraya + Ayran satıyorlar. Bu fiyata vatandaşlarımız tavuk döneri yedikleri yerden her şekilde zehirlenmeleri mümkün. Sonra vatandaşlarımız hastanelerde uğraşıyor. Sonucu ise ölümlere dahi gidebiliyor. Ucuz verilen yerden kimse bir şey almasın. Ucuza alacak kadar çok paramız yok. Kaliteli alsınlar, kaliteli yesinler”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On