“TÜRKİYE’NİN BAROLARIYIZ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİYİZ”

9 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
693 defa okundu.
“TÜRKİYE’NİN BAROLARIYIZ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  “Türk Tabipler Birliği ve Barolar Birliği’nden ‘Türk’ İfadesinin Çıkarılması” Doğrultusundaki Açıklamalarının Ardından; Kırşehir Barosu Başkanı Avukat Mehtap Karaburçak “Türk Ulusunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Avukatları Olarak Türkiye Barolar Birliği’nin Adındaki Türkiye İsmini Taşımaktan Gurur Duyduğumuzu Belirtiriz”, Dediği Bir Basın Açıklaması Yaptı:

“TÜRKİYE’NİN BAROLARIYIZ, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİYİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk Tabipler Birliği ve Barolar Birliği’nden ‘Türk’ ifadesinin çıkarılması gerektiğini belirterek, “Türk Tabipler Birliği’nin başındaki ‘Türk’ ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararıdır. Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım” şeklindeki açıklaması Türkiye çapında yeni bir tartışmayı ateşlerken, bu tartışmaya Kırşehir Barosu Başkanı Avukat Mehtap Karaburçak’da katıldı.

Kırşehir Barosu Başkanı Avukat Mehtap Karaburçak bu konuda   yaptığı yazılı açıklamayı Kırşehir Barosu resmi internet sitesinde yayınlayarak: “Türkiye’nin Barolarıyız, Türkiye Barolar Birliğiyiz” diyerek tepki gösterdi.

 Baro Başkanı Tuzcu, yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi:

“KAMU KURUMU NİTELİĞİNDE, TÜZEL KİŞİLİĞE SAHİP BİR ÜST MESLEK KURULUŞUYUZ”

“Türkiye Barolar Birliği, adını, 7 Temmuz 1969 tarihinde yürürlüğe giren 1136 sayılı Avukatlık Kanunu’ndan alan, bütün baroların katılımı ile oluşan, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliğe sahip bir üst meslek kuruluşudur. Dolayısıyla; adındaki Türkiye ifadesi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde mevcut 79 baronun ortak paydası olup savunma kurumunun tüm ülkeye aidiyetini ifade etmektedir.

“TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN MİLLİ DURUŞU AÇIKÇA ORTADA İKEN…”

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde; Baroların ve Türkiye Barolar Birliğinin hassas ve mili duruşu açıkça ortada iken  avukatlık mesleğinin çatısı olan kurumun isminden Türkiye ifadesinin çıkarılması gerektiği söylemi üzüntü vericidir.

Bilinmelidir ki; Türkiye Barolar Birliği ve Barolar, yargının asli kurucu unsuru olan savunmayı temsil eden ve halkın yargıdaki varlığı olan avukatların kanuna dayalı olarak kurulan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarıdır.

“BAROLARIN YAPTIĞI İŞ KAMU GÖREVİDİR”

Yani avukatların ve baroların yaptığı iş kamu görevidir.

Vazifesinin öneminin bilincinde olan Barolar ve Türkiye Barolar Birliği her zaman hukukun üstünlüğünü ilke edinerek devletinin, milletinin yanında olmuş ve cumhuriyetin yaşaması, ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele vermiştir ve öyle yapmaya da devam edecektir.

Neticeten, Türk ulusunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin avukatları olarak Türkiye Barolar Birliği’nin adındaki Türkiye ismini taşımaktan gurur duyduğumuzu belirtir, bu konudaki hassasiyetimizi kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On