TüRKiYeM’i ÇoK SeViYoRuM DiYoRSaN

8 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
485 defa okundu.
TüRKiYeM’i ÇoK SeViYoRuM DiYoRSaN

 

böcek ugur      Ülkemi o kadar güzel hayal ediyorum ki! Ancak birileri illaki; o hayalimi bozuyor desem yalan olmaz. Parklarda oturan insanlara bakıyorum ellerinde çekirdek. Kabuklarını yere atıyorlar. Pikniğe gidiyoruz piknik yerleri pis ve oralarda bir sürü insan oraları temizlemekle uğraşıyor. Hatta çok ilginç bir şey anlatacağım pes doğru dedirten bir olay inanın. O çevreyi temizlemek için görevlendirilmiş insanlar ellerinde çekirdek çimlerin üzerine kabuklarını atıyorlardı. Dedim ki! Bakın yanınızda gazete kâğıdı var. Onun üzerine koysanız çekirdeğin kabuklarını. Biz temizleriz merak etmeyin dediler. Ve onları izledim o çimlerin arasından tek tek temizlediler, o çekirdek kabuklarını. Bu aymazlık neden anlamıyorum. Normal şartlarda eğer o kabukları biz çöpe atsak o parkı üç kişi temizleyecek ise; 20 kişi o parkın temizliğine uğraşıyor. Sonra da belediye yolumuzu yapmıyor. Şu hizmetler aksıyor diyoruz. O 20 kişinin boşa çalışan 17 kişisi aksayan yerlerdeki çalışmalara gitse daha iyi bir hizmet alırız. Aynı şeyi yolda giderken de yapıyoruz elimizdeki bir poşeti arabadan dışarı atıyoruz. Lütfen bir poşete koyup çöpe atalım. Bizim on saniyemizi almayacak bir için gün boyu birçok insan boş yere çalışıyor. Üniversite mezunu bir genç Fransa’ya gitmiş. Bütün ülkelerden katılan master öğrencileri sen nehri kenarından geçerken bizim Türk elindeki bir sigarayı sen nehrine atmış. Hemen Fransız öğrenci ne yapıyorsun sen niye attın deyince. Bizim Türk cezası ne diye şaşkın bir şekilde sormuş. Fransız’da illa cezası olması mı lazım?

Aslında farkında cezası var biliyor musunuz? Ancak farkında değiliz. Orta yere attığımız çöplere birçok insana maaş veriliyor. Sakın yanlış anlamayın çalışanlara karşı söylemiyorum. O insanlar üretim yapan başka işlerde istihdam edilsin. Boşa yaktığımız elektriklerde bu ülkenin cebinden çıkıyor. Hey arkadaş o yere attığın çekirdek kabuğunu alır mısın?  Ben TüRKiYeM’i ÇoK SeViYoRuM. Sende ülkemizi seviyorsan elindeki çöpü çöp kutusuna at lütfen. Bu arada bayram tatili var. Kurban bayramımız kutlu olsun. Çevreye kurban atıklarınızı atmayın. Bu şehir bizim.

Aman deyim trafik kurallarına da lütfen uyalım. Her bayramda yüreğimiz ağzımıza geliyor. Yakınlarınızı seviyorsanız, lütfen yavaş gidin. Çünkü onlar sizi çok seviyor.

Yavaş kardeşim bak! Yaya geçidinden bir kadın çocuk arabası ile geçiyor. Yol hakkı ışıklı olmayan kavşaklarda önce yayanın.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On