TÜRKİYE ZAFER BAYRAMINDA ŞEHİTLERİNE AĞLAYACAK

28 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
734 defa okundu.
TÜRKİYE ZAFER BAYRAMINDA ŞEHİTLERİNE AĞLAYACAK

turkbayragi30agistos

Türk Milletinin gururlanarak kutladığı en mutlu günü 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü yarın. Ancak Türkiye genelinde ve Kırşehir’de Zafer Bayramı kutlamaları yapılmayacak. Türkiye son iki aydır verdiği şehitlerine ağlayacak.

 

Türk Milleti Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümünde kutlama yapmayacak, toprağa verdiği evlatlarına ağlayacak.

Yarın, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan, yakın dünya tarihinin ve Türk tarihinin en büyük zaferlerinden biri olan Büyük Taarruz’un 93. yıldönümü.

1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 93. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke geneli ile birlikte dış temsilciliklerde, KKTC’de ve Kırşehir’de de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık içinde değişik etkinliklerle kutlanacaktı. Ancak son iki ay içerisinde verdiğimiz 60’a yakın şehidimiz nedeniyle kutlamalar sadece Çelenk Sunma Töreni ve Valilik Makamında Tebriklerin Kabulü ile gerçekleştirilecek.

Söz konusu törenin iptali ile ilgili Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Son günlerde meydana gelen terör olayları nedeniyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de sadece Çelenk Sunma Töreni ve Valilik Makamında Tebriklerin Kabulü şeklinde sınırlı olarak icra edilecektir.

Daha önce, kutlamalar kapsamında gerçekleştirileceği duyurulan Valilik önündeki program ve Zafer Bayramı Resepsiyonunun yapılmayacağı davetlilere ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN