TÜRKİYE KAN GÖLÜNE Mİ DÖNECEK?

8 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1371 defa okundu.
TÜRKİYE KAN GÖLÜNE Mİ DÖNECEK?

 

bayrak-448-x-276

Bölücü terör örgütü PKK’nın kanlı operasyonları sonucu ar arda gelen şehit haberleri Türkiye Cumhuriyeti’nde deprem şoku yarattı. Sokağa dökülen vatandaşlar teröre lanet yağdırarak, PKK’yı destekleyenlere ateş püskürdü.

 

Türk halkı henüz Hakkari Dağlı’cadaki kanlı kumpasın şokunu ve üzüntüsünü üzerinden atamamışken dün Iğdır’dan gelen acı haberle yıkıldı.

Türkiye ile Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Bölgesi arasındaki Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan gümrük memurlarının işe gidişlerinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerine yönelik saldırı düzenlendi.

Polis ekibinin Hasanhan Köyü mevkisinden geçişi sırasında daha önceden yola yerleştirilmiş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen saldırıda, ilk belirlemelere göre 16 polisin şehit olduğu ayrıca yaralının bulunduğu ifade edildi.

Iğdır’daki izinli sağlık personeli, yaralılara müdahale için göreve çağrıldı. Çok sayıda vatandaş da kan ihtiyacı için Iğdır Devlet Hastanesi’ne geldi.

Bölgede saldırı sonrası başlatılan operasyon ve şehitler ile yaralıların tahliye edilmesi çalışmalarına devam ediliyor.

Şehit polislerimizin isimleri ise şöyle yer aldı:Bşk. Mehmet PARLAK, P.M.Yusuf YELKENCİ, P.M. Fehmi ŞAHİN, P.M. Ali KOÇ, P.M. Haluk VARLI, P.M Burak ZOR, P.M. Yalçın TALIK, P.M Yaşar DOĞANCAY, P.M Hasan ESERLERİ, P.M İbrahim DERİNDERE,

P.M Adem CANKURTARAN, P.M Bekir Serhat KAYA,

Yaralılar; Mehmet ANCIN, İdris ŞAHİN, Müslüm DİKME, İsmail ORDU.

PKK Türkiye’yi bölmek için kanlı operasyonunu sürdürüyor

Türkiye Cumhuriyeti Hakkari ve Iğdır’daki kanlı operasyonların yarasını sarmaya çalışırken bölücü terör örgütü PKK mensupları dün Şırnak’ın Güçlükonak ilçesi Fındık Taburu Kaletepe üs bölgesine, saat 02.00 sıralarında, taciz ateşi açtı. Askerlerin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışma, PKK’lıların gecenin karanlığından faydalanarak, kaçmasıyla sona erdi. Teröristlerin kaçış güzergahlarına havan atışları yapıldı. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan kobra helikopterleri de teröristlerin kaçış noktalarını yoğun ateş altına aldı. Bölgede operasyonların sürdüğü öğrenildi.

Halk isyanda; “Türkiye kan gölüne mi dönecek?”

Son iki aydır sayısız canını toprak eden Türk Milleti, bölücü terör örgütü PKK mensuplarının iki gündür üst üste yaptıkları adeta toplu katliama dönen kalleş operasyonları sonucu isyanlarını haykırarak ateş püskürüyor.

Önceki gün Kaman İlçesi’nde sokağa dökülen vatandaşlar dün de Cacabey Meydanı’nda teröre lanet yağdırdı. Tekbirler ve dualar eşliğinde PKK’ya lanet okuyan Kırşehir halkı;”Artık bu katliam dursun” çığlıkları attı.

Gazetemize konuşan vatandaşlar ise; “Türkiye’yi kan gölüne döndürdüler. Bu nasıl iştir, eylem desen eylem değil, düşmanlık desen düşmanlık da mertçe olur böyle kalleşçe olmaz. Resmen toplu katliam yapıyorlar. Devletin buna bir an önce çözüm bulması lazım. Bu böyle gitmez, nereye kadar biz evlatlarımızı, canlarımızı PKK illeti yüzünden toprağa vereceğiz. Yiyemez, içemez şu fani dünyadan tat alamaz olduk. Milletçe birlik olup devletin de desteğiyle PKK illetini yok etmek istiyoruz.

Halk olarak bizim aramızda Kürt- Türk davası kavgası yok, bu kavgayı başlatanlar bizim Türk-Kürt birlik ve beraberliğimizi yıkmak ve bu ülkeyi bölmek için çıkaran dış güçlerin grubudur. Bu halk uyandı bunu biliyorlar. Halkı Kürt- Türk diyerek yıllardır bölmeye çalıştıkları halde bölemedikler, tam tersi biz birlik olup hatta birbirimizden kız alıp vererek hısım olduktan sonra ‘Türk-Kürt akraba olduk’ diyerek hepten şımardılar. Bizi bölemedikleri için ortalığı kaosa sürüklemeye çalışıyorlar ve bu yüzden asker ve polislerimize kalleşçe adeta toplu katlim uygulamaya koyuldular. Ama hedeflerine ulaşamayacaklar. Biz Kürt- Türk hep birlikte bu vicdansızları ülkemizden çıkarmak için devletimizden destek istiyoruz. Artık bir an önce harekete geçilmeli ve bölücü terör örgütü PKK mensupları ülkemizden def edilmelidir.” diyerek isyanlarını ve devletten istedikleri desteği haykırdı.

Kırşehir’de ikamet eden bazı Kürt vatandaşlar ise haber ekibimize;”Ben Kürt’üm ama ben aynı zamanda Türk’üm de. Yıllardır biz kardeşçe yaşadık benim evlatlarım Türk’ten evlendi, ben Türk’le evlendim. Bizi ‘vatandaş ayrım yapıyor’ diyerek kimse suçlayamaz bu ayrımı yapanlar dış güçlerin yalakalarıdır. Hedefleri de Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmektir. Ancak biz halk olarak buna izin vermeyeceğiz. Ölen şehitlerimiz hepimizin evladı, sadece şehitlerimizin ailelerinin değil, hepimizin ciğeri yanıyor.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN