“Türkiye Ekonomisi Eskisi Gibi Kırılgan Değil”

26 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
437 defa okundu.
“Türkiye Ekonomisi Eskisi Gibi Kırılgan Değil”

Dünya’da ki Ekonomik ve Siyasi Olayların Ekonomimize Doğrudan Etki Ettiğini Anlatan, Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Abdullah Çavuş Mirza;

“Türkiye Ekonomisi Eskisi Gibi Kırılgan Değil”

2017 yılında Türkiye Ekonomisini değerlendiren Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Abdullah Çavuş Mirza, 2018 yılına girmemizle, Türk Ordusunun Afrin’de Operasyon başlatması, gözle görülür fark olmasa da yine de Ekonomimize etki ettiğinden bahsetti.

 ” DOLAR VE EURO YÜKSELMEDİ.”

Dışarıda ki ülkelerin Türkiye’nin ekonomisinin daha çok etkileneceğini ve daha çok bozulacağını tahmin ediyorlar, Türk ordusu güçlü olduğu için ufak tefek olaylarda bizlerin etkilenmeyeceğini görmüş oldular diyen Çavuş Mirza, “2017 yılında Ekonomik anlamda Döviz bazında fiyatlarda yükseliş oldu. Bu yükselişlerinde Dünya da ki Ekonomik ve Siyasi gelişmelerin ister istemez, Dolar ve Euro da Yükselişlere neden oldu. Bu yükselişlerin 2017 yılının sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyorduk ve 2017 yılı sonunda düşeceği tahminlerinde bulunmuştuk ve dediğimiz gibi de oldu. Bu düşüşlerin yaşanmasında, Türkiye’nin siyasi ve ekonomik nedenlerinden dolayı oluyor. Türk Ordusunun Afrin’e girmesi, bunlar ister istemez Ekonomimizi etkiledi ama gözle görülür bir şekilde etki gördük de diyemeyiz. Dışarıda ki ülkelerin Türkiye’nin ekonomisinin daha çok etkileneceğini ve daha çok bozulacağını tahmin ediyorlar. Türk ordusu da güçlü olduğu için ufak tefek olaylarda etkilenmeyeceğini de görmüş oldular. Bunun en güzel örneği de Dolar ve Euro’nun yükselmemiş olması”

PETROL YÜKSELİNCE ALTIN DA ONU SEYREDİYOR

“İSTİKRARSIZ OLAYLARI BU İKİLİ ÇOK SEVER; PETROL YÜKSELİNCE ALTIN DA PEŞİNDEN…

2017 yılı sonunda Türkiye Ekonomisi tek haneli enflasyondan çift haneli enflasyona döndüğünü anlatan Mirza, “Altında biraz yükseliş söz konusu. Dünyada ki ekonomik nedenlere bakacak olursak petrol yükselince altında ister istemez yükselir. Dünya git gide elle tutulabilir ürünlere değer veriyor. Altın, gümüş, petrol, madenler olsun artık elle tutulur şeylere değer verildiğinden bu istikrarsız olaylarda da en fazla yükselen şeyler bunlar oluyor. Bunların Türkiye’de üretimi fazla olmadığı için dışardan alındığından ister istemez fiyatlar yükseliyor. 2017 yılı sonuna Türkiye Ekonomisi tek haneli enflasyondan çift haneli enflasyona döndü. Tahminlerime göre 2018 yılında da bu tek haneli enflasyonun çift haneli enflasyona düşeceğini tahmin ediyoruz. Türkiye ekonomisi sağlamdır. Eskisi gibi kırılgan değil. Bu ekonominin daha da kuvvetli olacağına inanıyorum. Daha önce ekonomimiz belli bir seviyedeydi. Şuanda Türkiye ekonomisi Avrupa ekonomisinin ilk onunda, Dünya’da da yirminin içerisinde. Onun için ekonomimizin güçlü olduğunu hepimiz idrak etmeliyiz. 2018 yılında da daha iyi olacağını düşünüyorum”

“AMERİKA TERÖR YUVALARINI BESLİYOR”

Kilometrelerce uzaktaki Amerika bizim ülkemizde söz sahibi oluyor diyen Mirza, “Amerika, Terör yuvalarını besliyor. Yeri geldiği zaman sesini çıkarmayan Amerika, bizim sınırlarımıza müdahale ettiğimiz zaman bizi haksız görüyor. Neden Kudüs’te ki Filistinliler ölürken, Myanmar’da ki Müslümanlar ölürken, Bosna Hersek’te katliam olurken Amerika sesini çıkarmıyor da şimdi, teröristler ölüyor diye sesini çıkarıyor. Bunun nedeni de Amerika’nın sömürücü taraf olduğundan kaynaklanıyor. Amerika, Teröristleri besliyor. Onlar sayesinde Petrolü sömürüp gelir elde edecek. Biz Türk milleti olarak bunların hepsini biliyoruz. Bilmeyen insanlarımızın da bunları biraz geniş düşünerek, bazı şeyleri anlamasını istiyorum. Ordumuza destek olalım. Ordumuzu besleyelim. Onlar bizim en büyük manevi gücümüzdür”.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On