“TÜRKİYE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR, ALIN TERİNİN HAKKINI VERDİK.”

6 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
511 defa okundu.

Partisinin Olağan Kongresine Katılmak Üzere Kırşehir’e Gelen Başbakan Binali Yıldırım; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha 2014 yılında söz verdiği Kırşehir Çevre Yoluyla İlgili olarak da   “Çevre yolunu daha önce yapacaktık. Şimdi zamanı geldi çevre yolunu önümüzdeki yıllarda Kırşehir’e kazandıracağız”. Derken yine Kırşehirlileri heyecanlandıran ve Kırşehir’den geçmesi için uğraştıkları Hızlı Trenle ilgili olarak da “Hızlı tren çalışması devam ediyor” dedi.

“TÜRKİYE BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR,

ALIN TERİNİN HAKKINI VERDİK.”

Otobüsle, Aşık Paşa Spor Salonu önüne gelen Başbakan Yıldırım Özellikle Kırşehir Belediyespor taraftarlarının uzun süre yaptığı tezahüratlar göze batarken. Otobüs üzerinden halka seslenen Yıldırım, tüm AK Partililer olarak, 17 yıl önce yola çıktıkları heyecanı bugün de taşıdıklarını söyledi. Yıldırım, “2023 hedefine emin adımlarla gideceğiz. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunlarımızı torunlarımıza havale etmedik. Milleti aziz bilerek hayallerini gerçeğe dönüştürerek bu günlere geldik. 17 yıl önceki heyecanımızla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Otobüs üzerinde yaptığı konuşmanın ardından Başbakan Yıldırım, 6. Olağan Kongre için salona geçti.

Burada “Ak Parti yıkan değil, yapandır. Biz 80 milyonun kardeşliğinden başka bir şey önemsemeyiz. Biz milletimize inandık, milletimizde bize inandı. En güçlü şekilde destek vermeye devam ediyor. Emin adımlarla 2023 hedeflerimize yürümeye devam ediyoruz. “diyen Başbakan , “Taş üstüne taş koyduk, Türkiye 3 kat büyüdü. Kişi başı milli gelir 3 bin dolardan 11 bin dolar seviyesine çıktı. Ülkeler iflas bayrağı çekerken, Türkiye başarıdan başarıya koşuyor. Yılın 3. çeyrek büyümesi yüzde 11,1. “Taşeron meselesini çözeceğiz dedik, çözdük” diyen Yıldırım, “Asgari ücrete yüzde 14,2 zam yaptık. Bu zam enflasyonun üzerinde bir zam demektir. Alın terinin hakkını verdik. Birlik içinde, beraberlik içinde kardeşliğimizi dostluğumuzu yücelterek ak yarınlara emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Türkiye bölgenin yükselen yıldızı olmaya devam edecek “dedi.

Başbakan yıldırımın konuşmaları satır başlarıyla ve özetle şöyle:

2017’DE REKORA İMZA ATTIK

2017’de 157 milyar dolar ihracatı aşarak bir rekora imza attık. 2018’de 170 milyar dolar hedef koyduk. İnşallah o hedefi de aşacağız.

YEM VE MAZOTA ÇOK BÜYÜK DESTEK VERECEĞİZ

Şimdi 2018’de yeni bir uygulamaya geçiyoruz. Tarımda iki önemli kaleme büyük destek vereceğiz. Bunun biri mazot diğeri de yem. Yem ve mazota çok büyük destek vereceğiz.

32 MİLYON TURİST SAYISINA ULAŞTIK

Turizmde 15 Temmuz sonrası kaybettiğimiz pazarı tekrar kazanıyoruz. Özellikle 2016 yılının Ocak ve Kasım aylarında yüzde 28 oranında kayıp yaşanmıştı. 2017’de bunu telafi ettik ve 32 milyon turist sayısına ulaştık.

İRAN’DAKİ OLAYLAR

 Bazı ülkeler başkalarının işlerini burnunu sokmaya çok meraklı. Şimdi de İran’a kanca takmaya çalışıyorlar. Bölgede yeni sorun alanları oluşturmaya çalışıyorlar. Gönül coğrafyamızın hiçbir yerine ateş düşsün istemeyiz. Maalesef coğrafyamıza göz dikmiş art niyetli olanlar var bunların farkındayız. Kardeş İran halkının bu oyunlara karşı uyanık olmasını özellikle istiyoruz. Bizim için İran’ın istikrarı huzuru önemlidir. Dışarıdan müdahale edilmesini asla hoş görmeyiz. O yüzden bir an önce komşumuzun istikrarını dönmesini bekliyoruz.

“KILIÇDAROĞLU’NUN BU AĞZI FETÖ’CÜ AĞZIDIR”

 Önümüzde 2023 hedeflerimiz var. Bu kongre ve diğer illerde yapılacak kongrelerle birlikte hedef 2019. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanına bakarsan darbeye direnen vatandaşlarımıza koruma getirmeyin diyor. Bu darbeci bir zihniyet demektir. Darbeyi teşvik etmek, darbecileri cesaretlendirmek demektir. Bu ağız FEÖT’nün ağzı demektir. Kemal Bey artık bırak şu darbe seviciliğini. Sen koltukta rahat rahat televizyon seyrederken, milletin evlatları vatan için can mücadelesi verdiler. Milletimiz bu kahramanlıkları asla unutmayacak. Katliam yapan FETÖ’cü hainlere karşı istiklaline karşı çıkan kahraman milletimizin karşısında olduğunun farkında mısın? Bu kafa ile gençlerin, kadınlarımızın yüzüne nasıl bakacaksın?” şeklinde konuştu.

ÇEVRE YOLU ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA

HIZLI TREN ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR.

Kırşehirlilerin merak ile beklediği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daha 2014 yılında söz verdiği Kırşehir Çevre Yoluyla İlgili olarak da konuşan Başbakan “Çevre yolunu daha önce yapacaktık. Şimdi zamanı geldi çevre yolunu önümüzdeki yıllarda Kırşehir’e kazandıracağız”. Derken yine Kırşehirlileri heyecanlandıran ve Kırşehir’den geçmesi için uğraştıkları Hızlı Trenle ilgili olarak da “Hızlı tren çalışması devam ediyor” dedi.

“BABA BİZE KADRO VER!”

Başbakan Binali Yıldırım kongre de kürsüye çıktığı sıralarda atılan sloganlarla bir ara konuşmasına ara vermek zorunda kaldı.

Başta her şey yolunda gidiyordu ki. Bir ara izleyicilerden birisi “Baba bizlere kadro!” diye bağırdı. Bunun üzerine Yıldırım, “Sabret bakalım!” diyerek karşılık verdi.

“YILDIRIM KONUŞMASINA KISA SÜRE ARA VERDİ”

Yıldırım’ın cevabının ardından salonda bağırış çağırışlar yükselmeye başladı. Oluşan gürültüye ilk anda anlam veremeyen Yıldırım, bir süre konuşmasına ara verdi.

“İŞÇİLERE KADRO” SLOGANLARI YÜKSELDİ

Bu sırada salondan “İşçilere kadro!” sloganları yükselmeye başladı. Sloganlar salondaki diğer partililerin müdahalesiyle sona erdi. Yıldırım, konuşmasına devam etti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN