TÜRK OCAKLARINDAN HOCALI KATLİAMINA KINAMA

27 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
460 defa okundu.
TÜRK OCAKLARINDAN HOCALI KATLİAMINA KINAMA

kirsehir-turk-ocaklari-hocali-katliamini-telin-etti

Kırşehir Türk Ocakları Bir Basın Açıklaması Yaparak Hocalı Katliamı’nı Kınadı..

Kırşehir Türk Ockları basın açıklması yaparak Hocalı Katliamını kınadığını belirtti: Yapılan açıklmada: Tarih 26 Şubat 1992… Karabağ Savaşı sırasında Azerbaycan Cumhuriyetinin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşayan Azerbaycan Türkleri, Ermenistan’ın 366. Motorize Piyade Alayı tarafından katledilmiştir.
Hocalı, Ermenilerin uzun zamanlar boyu içlerinde biriktirdikleri hasetin, kinin ve intikam duygularının açığa vurulduğu belde ve insanlık dışı bir biçimde işlenmiş toplu bir katliamın gerçekleştirildiği yer olarak tarihin karanlık sayfalarına işlenmiştir. Daha önce Kars, Ağrı, Van ve Erzurum’da atalarının gerçekleştirmiş oldukları katliamlarda kalleşçe uyguladıkları işkence tekniklerini Hocalı’da da tekerrür ettirmişlerdir.
Azerbaycan Cumhuriyeti’nin resmî açıklamasına göre 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere toplam 613 kişinin ölümlerine neden olmuşlardır. Hocalı’da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet’nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu açık bir şekilde anlatmaktadır: “Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim, ama Hocalı’daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz” Ermeniler çeşitli ülkelerde, atalarının Türkler tarafından katledildiği yönünde başlatmış oldukları kara propaganda, inşa ettirdikleri sayısız anıt ve sık sık bu anıtları ziyaret ederek dünya kamuoyunu baskı altına almaya çalışmaktadır. Tüm bu asılsız suçlama ve haysiyetten yoksun tavırlarına rağmen tarihteki büyük lekelerini, masum ve mağdur pozlarına bürünüp bastırmak için her türlü imkânlarını kullanmaktadırlar. Çok sayıda ülke de buna kayıtsız kalmakla beraber, Ermenilerin asılsız iddialarını yasallaştırarak kabul etmekle gaflet ve riyakârlıklarına ortak olmaktadırlar. Kardeşlerimizin hunharca katlini unutmanın bir ihanet olduğu düşüncesindeyiz. Azerbaycan ve Türkiye; teoride iki devlet, hakikatte ise tek millettir. Bu kara günü dünya kamuoyundaki yanlış algıya rağmen unutmayacak ve unutturmayacağız.
Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak; Yüreğimizi her defasında daha şiddetli sızlatan bu kara günde, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE……!” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN