Türk Musiki Cemiyeti Destek Bekliyor

6 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
696 defa okundu.
Türk Musiki Cemiyeti Destek Bekliyor

 

Kırşehir Türk Musiki Cemiyeti Türk Sanat Müziği Grubu Yetkililerden Destek Bekliyor

 

Musiki Cemiyeti Kurucularından Dr. Gündüz Yücesan ve Cemiyet Başkanı Özer Uzbilek, ilimizde Türk Sanat Müziğine gereken değer ve gereken yardım yapılmadığından yakınıyor. 1995 yılında kurulan ve yeni bir solukla çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren grup yetkililerden kendilerine yardımcı olunması noktasında çağrıda bulundu. Gazetemiz 40 Arena Muhabirine açıklamalarda bulunan Musiki Cemiyeti Kurucusu Dr. Gündüz Yücesan, konuşmasında şunları kaydetti; “1995 yılında ben ve 4 arkadaşım ile birlikte Kırşehir Musiki Cemiyetini kurduk. Şuanda sadece Cemal Tuncay Şenel ve ben aktif olarak bulunuyoruz. Diğer arkadaşlarımız Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulundukları için çalışmalara katılamıyor. 22 yıldır büyük fedakârlıklarla bu işi sürdürmeye çalışıyoruz” dedi.

“BİZLERİ DEĞERLENDİRİP BİZLERE İMKÂN TANIMIYORLAR”

İlimiz halk müziğinin harman olduğu bir yer diyen Dr. Yücesan; “Biz burada oldukça dar kadrolarla kısıtlı imkânlarla bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 22 yıldır bazı yıllar çift konser olmak kaydıyla her yıl mutlaka bir aktivite gerçekleştirdik. Ama bizim bütün üzüntümüz bütün bir yıl hazırlanıp verdiğimiz bir konserin tek bir gecede çalışmalarımızın heba olması. Bir kez Kırşehir dışında Mucur’da konser verme şansımız oldu. Biz istiyoruz ki hazırlık yaptığımız zaman Kırşehir konserinden sonra Kaman’da diğer ilçelerimizde ve hatta ve hatta Hacıbektaş’ta Türkiye’nin farklı bölgelerinde de bu çalışmamızı sergileyelim. Ama bir türlü imkân bulamadık. Hedefimiz bunu gerçekleştirmek. Geçmişte TRT’ye misafir koro olarak katıldık. Gençlerle Türk Sanat Müziği programında sahne aldık. Bu da TRT’nin çeşitli kanallarında birçok kez yayınlandı. Yurtdışından da izleyicilerimizden çok güzel tepkiler aldık. Bununla ilgili. Sitemlerimiz de var. İlimizde festivaller düzenleniyor ve ilimizde Halk Müziği koroları, Türk Sanat Müziği Derneği var, ama nedense yöneticilerimiz veya bu işin planlayıcıları bizlere sahne vermeyi bizlerden yararlanmayı düşünmüyorlar. Bizleri değerlendirip bizlere imkân tanımıyorlar. Bu açıdan da sitemliyiz” diye konuştu.

“BİZE SAHİP ÇIKILMASI LAZIM”

Sponsor yok bize parasal maddi destek sağlamaları gerekiyor diyen Cemiyet Başkanı Özer Uzbilek, konuşmasında şunları kaydetti; “Ben Türk Sanat Musikisi içerisinde bulunalı 20 yılı geçti. Hep Kırşehir’de Kültürel Aktivitenin olmadığından şikâyet edilir ama insanlar bu çalışmalara katılmazsa bu işler yürümez. Biz bunu hobi olarak yapıyoruz. Derdimiz Ne para kazanma Nede meşhur olma. Sadece bir istek ve dileğimiz var o da bu müzik yaşasın gelecek kuşaklara bu müziği iletip sevdirelim diye uğraşıyoruz, düşünüyoruz. İnsanlara güzel bir vakit geçirecekleri ortam. 20 senedir geliyorum ben arkadaşlığımız da çok iyi. Gelen herkese de Kapımızda açık. Her yaştan her meslekten insanları bekleriz burası bir aile ortamı çünkü. Katılım çok istikrarsız. Kırşehir bu konuda biraz çekimser. Gelmek istiyorum diyorlar gelmiyorlar. Nedeni belli değil. Burada kötü bir şey yapmıyoruz. Halka açık bir yer. Senede 2 defa konser veriyoruz. Bizim Kırşehir biraz kısır bu konuda. Başka il ve ilçeler 2’şer tane grup topluluğu ve dernekler var katılımda güzel ama burada bi sıkıntı mevcut. İnsan başka şehirlere imreniyor. Bize imkân verilse biz il dışına konserler vermeye de gideriz ama bize kimse sahip çıkılmıyor. Bize sahip çıkılması lazım. Yetkili yerlerin imkân sağlaması lazım. Biz bilet satmakta dahi çok zorlanıyoruz. Sponsor yok. Bize yetkili yerler parasal destek verse bunu halka açık yaparız. Parasız yaparız. Bu desteği sağlamaları lazım” ifadelerini kullandı.

HABER: FİLİZ İSLİM

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On