Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk: “Gündemdeki Acil Konular Yeni Bakanı Bekliyor”

9 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
901 defa okundu.
Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk: “Gündemdeki Acil Konular Yeni Bakanı Bekliyor”

Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk:

“Gündemdeki Acil Konular Yeni Bakanı Bekliyor”

 

24 Haziran seçimlerinden sonra merak edilen yeni kabine açıklanacak. Kamuoyunda bu aralar en çok merak edilen konular arasındaydı yeni kabine. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde düzenlenen AK Parti İl Başkanları toplantısında yeni Bakanlar Kurulu’nun 9 Temmuz Pazartesi günü açıklanacağını duyurmuştu. Pazartesi günü saat 21.00’da açıklanacak olan yeni kabinede kimler olacağı da ayrı bir merak konusu olmuştu.

Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk merakla beklenen yeni kabine ve özellikle yeni Milli Eğitim Bakanı için açıklamalarda bulundu. Belli olacak yeni Milli Eğitim Bakanını gündemdeki zor konular bekliyor diyen Türk Şunları kaydetti:

“Kabine açıklanıyor. Yeni Milli Eğitim Bakanı da belli olacak.

Atanamayan öğretmenler, mülakatları bittiği halde iki aydır yapılmayan öğretmen atamaları, sözleşmeli öğretmenlik, yönetici atama sıkıntıları, proje okulları, alan değişikliği, teftiş sistemindeki sıkıntılar, lise yerleştirmeleri, derslik açığı, müfredat tartışmaları, yandaş kadrolaşma vb. gibi gündemdeki acil konular yeni Bakanı bekliyor.

Yani yeni Bakanı zor bir süreç bekliyor.

Tabii ki, yeni gelen aynı tas aynı hamam kurulu düzeni devam ettirecekse işi kolay; yok mevcut düzeni değiştirme iradesini gösterecekse o zaman işi biraz zor olacak.

Öncelikle MEB’deki ayrımcılık ve ötekileştirmeyi bitirmek, MEB teşkilatlarını sendika/cemiyet/vakıf görünümlü çetelerden temizlemek kolay olmayacak, en başta “mahalleden” direnç görecek.

MEB teşkilatlarını siparişle atanan liyakatsiz sıfatlı beceriksiz yöneticilerden temizleyerek, kurumlarımızı bilgi ve birikimleriyle makamı hak eden ehil yöneticilere emanet etmek kolay olmayacak tabii ki…

Eğitim çalışanlarıyla barışmak, “ben yaptım oldu” anlayışını tedavülden kaldırarak, istişareye dayalı yönetim anlayışını hâkim kılmak da çok kolay bir süreç olmayacak.

İdeolojik saplantılardan arınıp, eğitimin mevcut sorunlarına samimiyetle eğilmek, ülke gerçeklerinin doğurduğu ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim hayatına yön tayin etmek “müesses nizamı” rahatsız edecek tabii ki…

Yılların biriktirdiği bir tecrübenin sonucu olarak, başta öğretmenler olmak üzere eğitim çalışanlarında oluşan güvensizliği ortadan kaldıracak ehil ve samimi bir yaklaşımı inşa etmek hiç kolay olmayacak.

Ama bilinsin ki; yukarıda ifade ettiğimiz şekilde ZOR OLANI tercih edecek ahlaklı bir iradeye şahit olursak, ZOR İŞİ KOLAY KILMAK için, samimiyetle gayret ve destek göstereceğimizi ifade ediyoruz.

Bizim ilkemiz, önce ülkemizdir.

Rabbim, ülkemiz için hayırlı olanı nasip etsin.” (Haber: Filiz ÖZ)

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On