Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Mustafa Altıntaş Oldu

7 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1260 defa okundu.
Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Mustafa Altıntaş Oldu

Gazetemiz köşe yazarı Ahi Evran Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Doktor Kürşat Zorlu’nun akademik danışmanlığını yaptığı topluluğun yeni başkanı Mustafa Altıntaş oldu.

Topluluğun gazetemize özel yaptığı açıklama şu şekilde;

Ahi Evran Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu; dil, din, kültür ve tarih açısından bir bütünlüğün ortaya çıktığı Türk dünyası bölgesi içerisinde yaşayan üniversite gençliğin Türkçe, Türk tarihi, Türk kültürü ve sosyal alanlarda ortak çalışma ve etkinlikler yaparak Türk dünyasında fikri birlikteliği tesis etmek gayesiyle çalışmalar yürütme amacıyla 2012 yılında kurulmuştur. Ahi Evran Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Mustafa ALTINTAŞ, yönetim kurulu üyeleri Ayşenur YOZGAT(bşk yrd), Şeyma AY(Genel sekreter), Ufukcan KARADAŞ(Genel Sekreter Yrd) kişilerinden oluşmaktadır. Türk Dünyası Topluluğu Başkanı olan Mustafa ALTINTAŞ 2014 yılından beri yürüttüğü başkan yardımcılığı görevinden 2017 yılında başkanlık görevine getirilmiştir. Şu anda İşletme Anabilim Dalında yüksek lisans eğitime devam etmektedir. Daha önceki lisans eğitimini de Ahi Evran Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitim süresi boyunca yürüttüğü başkan yardımcılığı görevi gibi başkanlık görevini de aynı ruh ve bilinçle devam ettireceğini ifade etmiştir. Kendisi bir Türk Dünyası sevdalısı ve Türk Milliyetçisi’dir. Hedefi Türk Dünyası’nın sesi olmak ve bu uğurda mücadelesini sürdürmektir.

Ahi Evran Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Akademik Danışmanı ise Sayın Doç.Dr. Kürşad ZORLU hocamızdır. Topluluğun kurulmasında ve ilerlemesinde kendisinin yadsınamaz bir önemi vardır. Topluluğun kurulduğu 2012 yılından beri akademik danışmanlığını yürütmektedir. Kendisi şu an İİBF SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ Bölümünde öğretim üyeliğine devam etmektedir. Doç.Dr. Kürşad ZORLU hocamız Türk Dünyasıyla yakından ilgilenen, araştırmaları ve temasları bulunan bir Türk Dünyası sevdalısı ve Türk Milliyetçisidir. Türk Dünyasıyla ilgili çok sayıda proje ve çalışma gerçekleştirmiştir. Şu an Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Topluluğumuz Türk Dünyası için çalışma amacı olan tüm kişi ve kurumlara açık olmakla birlikte üniversitemizde Türk dünyası hassasiyetini ortaya çıkartan öğrencilerin bir ortak kuruluşu niteliğindedir. Bu bağlamda tamamıyla Türk Dünyasına hizmet etmek isteyenlerin ortak çalışma alanını oluşturup, aralarındaki iletişim ağını, gönül birliğini oluşturmayı hedefler. Gençlik, milletlerin devamlılığı loilkesinin en önemli ve belirgin tezahürlerindendir. Gençliğin yeni ufuklara doğru sağlam adımlarla ilerlemesi ise, ancak yaşanılan çağın gereklerine uygun şekilde donanıma erişmesi ile mümkündür. Tüm bu gereklilikler göz önüne alındığında “dilde, fikirde, işte birlik” parolasının iş düşünümü temsil etme aslî emelimizdir. Topluluğumuz, Türk gençliği arasında kültürel anlamda bir

ortak bilinç oluşturarak, 2023 yolunda emin adımlarla ilerleyen ülkemiz için bölgesel bir güç olma gayesinde fikir açısından önemli bir adımdır.

Coğrafi anlamda bölgesel gücü ifade eden Türk Dünyası olgusu, çeşitli gelecek projeksiyonlarını göz önüne aldığımızda potansiyeli açısından küresel ölçekte bir etkiye sahip birlikteliği oluşturmayı hedeflemektedir. Türkistan, kültür, dil, tarih, halk bilimi, ekonomi, enerji kaynakları, turizm, mimari, ulaşım ağları gibi birbirinden farklı onlarca alana ev sahipliği yapmaktadır. Bu alanların genç dimağlarca tartışılması ve gündeme getirilmesi ise elzemdir.

Topluluğumuz aracılığıyla yalnızca Türkiye Cumhuriyeti genelinde kalmayarak başta diğer bağımsız Türk devletleri olmak üzere, Türk kimliğinin yaşadığı tüm coğrafyaları içerisine alan çapta organizasyonlar ve projeler hazırlamak hedeflerimiz arasındadır. Bu sayede Türk dünyası meselelerinin dar bir zümre içerisinde tartışılmasından ziyade uluslararası arenada bütün kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanması gerekliliğine katkı sunmaktayız. Hâli hazırda Türk devletleri arasında oluşturan hukuki kaynaklı birliklerin eksik kalan yönü olan gençlik faktörünün tamamlanarak yarınlarda daha güçlü bir Türk Dünyası’nın var kılınması için çalışmaktayız.

Ahlâkî ve manevî dirayetimiz ile birleşen Türk milletini ilimde, medeniyette, sanatta, sporda, edebiyatta, teknikte en ileriye taşıma ülkümüz, Adriyatik’ten Çin Seddi’ne uzanan büyük Türk milletinin bütününü kapsamaktadır. Millet mazimizden aldığımız hız ile atan kalplerimiz, nerede bir Türk varsa onun için atmaktadır.

HABER: ASLIHAN BUYRUK

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On