TÜRK, “CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ”

29 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
852 defa okundu.
TÜRK, “CUMHURİYETİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ”

türkMilliyetçi Hareket Partisi Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Cumhuriyetin ülkemiz için sadece bir yönetim biçimi olmadığını belirterek, Cumhuriyetin aynı zamanda milletimizin geleceği olduğunu söyledi.
Türk, “Cumhuriyetin 92. yıl dönümünün bir taraftan çok büyük bir heyecan ve gururla, diğer taraftan da ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle, büyük bir üzüntüyle karşılandığını vurguladı. MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Cumhuriyetin eşitlik, özgürlük ve uygarlık olduğuna işaret ederek, Cumhuriyetin insan onurunu her şeyin üstünde tutulduğunu ifade etti.
MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Cumhuriyeti ayakta tutan en önemli kuvvetin milletin kendisi olduğuna dikkat çekerek, Cumhuriyetin Türk Milleti’nin ortak varlığı olduğunu kaydetti. MHP Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Cumhuriyetin sonsuza kadar yaşatılacak, Cumhuriyet kolay kurulmamıştır. Ama Cumhuriyet döneminde kurulan pek çok pek çok varlığımız, AKP hükümeti tarafından kolayca ve hiç acımadan elden çıkartılmış ve satılmıştır. Bu ülkede Cumhuriyete dair adeta eser bırakmak istemeyenler var. Ülkemizde hukukun üstünlüğü yerine, üstünlerin hukuku benimsenmiş ve özgürlükler budanmıştır. İzlenen AKP politikaları sebebiyle, Türkiye adeta bölünme noktasına sürüklenmiştir. Yapılanlar ve yaşananlar bunu açık bir şekilde göstermektedir.
Fakat Türk Milleti, Cumhuriyete de şehitlerimizin bütün aziz hatıralarına da sonuna kadar sahip çıkmaya kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti; hedeflerine ve benimsemiş olduğu yoluna güvenle devam edecek. Hiçbir kuvvet, Türkiye Cumhuriyeti’ni bu yoldan döndüremeyecek. 1 Kasım seçimleri milletimiz için büyük bir şanstır. Bu nedenle, milletimiz 1 Kasım seçimlerine Cumhuriyet aşkıyla gidecek ve Cumhuriyete sahip çıkacak.
Bütün bu duygu ve düşüncelerle; başta Kırşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlayarak, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN