Türk Basınında Sansürün Kaldırılmasının 110. Yılı

24 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
240 defa okundu.
Türk Basınında Sansürün Kaldırılmasının 110. Yılı

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Haber edindirmede halkımızın özgürlüğüne katkı sunan Basın Camiasının Basın Bayramı Kutlu Olsun” dedi.

Türk Basınında Sansürün Kaldırılmasının 110. Yılı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı, Türk basınında sansürün kaldırılmasının 110’uncu yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, gazeteciliğin zaman kavramı gözetmeden icrasıyla birlikte zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu söyledi.

FEDAKÂRLIK İSTEYEN BİR MESLEK

Fedakârlık gösterilen en hareketli mesleklerden birisi olan gazeteciliğin teknolojik gelişmelerle birlikte ilerleme ve gelişme gösterdiğini belirten Rektör Karakaya, “Yazılı, görsel ve işitsel medya ile teknolojik gelişmelerle ilerleme kaydeden internet gazeteciliği ve sosyal medya ile farklı bir boyut kazanmış gazetecilik mesleğinin icrası, bir o kadar önem kazanmıştır. Üniversitemiz olarak faaliyetlerimizin ve çalışmalarımızın halka duyurulmasında, etkin bir rol üstlenen demokrasinin koruyucusu basın mensuplarımızın ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile ifa ettikleri mesleklerine son derece saygı duyuyoruz”

“DEMOKRATİK TOPLUM DÜZENİNİN KORUNMASININ EN BÜYÜK GÜVENCESİDİR”

“Toplumsal yaşamın önemli kurumlarından olan basın yayın kuruluşları kamuoyunun bilgilendirilmesi, aydınlatılması, insanlar arasında düşünce ve kanaat alışverişinin sağlanması ve ülkede sosyal dayanışmanın temini açısından büyük önem taşımaktadır. Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir”

HALKIN HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜNE KATKI SUNUYOR

Karakaya, “Basın ve medya kuruluşları, yaptıkları doğru, tarafsız ve ilkeli yayın anlayışı ile kamuoyunu bilgilendirme, haber edindirme anlamında görev yaparken, halkımızın haber alma özgürlüğüne de katkı sunmaktadır. İlimizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşması ve bu başarının ülkemiz ekonomisine yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Basında sansürün kaldırılışının yıl dönümünde, değerli basın mensuplarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını’ kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On