Tüm Emek-Der Başkanı Musa Hangül Açıklaması

13 Ocak 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
531 defa okundu.
Tüm Emek-Der Başkanı Musa Hangül Açıklaması

Tüm Emek-Der Başkanı Musa Hangül Açıklaması

musa hangül

Tüm Emekli İşçi Bağkur Dul ve Yetimleri Derneği (Tüm Emek-Der), Başkanı Musa Hangül, emeklileri Türkiye’de temsil eden herhangi bir siyasal oluşum olmadığını söyledi.

Hangül İhlas Haber Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada, “Kırşehir’de derneğimize bağlı bin 380 üyemiz var. 2009 yılından bu güne kadar özel hastahanelerle anlaşmalar yaparak dul, yetim, engelli her kesimin yararına olacak faaliyetler içerisinde olmaya çalışıyoruz” dedi

11 MİLYONUN ÜZERİNDE EMEKLİ VAR

Türkiye genelinde 11 milyonu aşkın emeklinin olduğunu belirten dernek başkanı Musa Hangül, “Emeklilerin yüzde 75’i açlık sınırı altında maaş almaktadır. Milletvekili maaşlarına yüzde 9.8 maaş verildiği ülkemiz de emekli aldığı yüzde 2.3’lük maaşla ne yapacaktır ? Mağdur olan emekli kardeşlerimiz ek iş yaparak hayatlarını idame ettirme gereksini mi içerisindeyken emekliyi temsil etme gayreti içerisinde bir siyasal oluşumda maalesef yoktur. Enflasyon yüzde 17’lerde iekn düştü gibi gösterilmeye çalışılmaktadır. İki yıl gibi kısa bir süre içerisinde emekli edilen milletvekilleri var iken emeklinin verdiği emek görülmemektedir. Eski emekli olanla yeni emekli olan arasında bir uçurum söz konusu iken hiç kimse bizlerden sukunet beklemesin. Tüm Siyasi parti temsilcilerine,iktidar partisi milletvekillerine ve sivil toplum örgütü yöneticisine seslenmek istiyorum. Bizlere kapınızı açın,sesimizi duyun, emekli dul ve yetime sahip çıkın. Mevcut AK Parti hükümetinin sadece Kırşehir‘deki değil Türkiye genelinde emekli dul ve yetimin sorunlarına çözüm getirmesi ve yapılan hataların düzeltilerek bizlerin daha huzurlu şekilde yaşamasını istiyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN